Ісфахан: палац Чехель Cотун

Наступна стаття
Ісфахан: огляд

В самому центрі Ісфахана неподалік від площі Імама в центрі тінистого персидського саду розташований палац Чехель Сотун ("палац сорока колон"). Палац був побудований шахом Аббасом II в 1647 році як резиденція для відпочинку. У палаці шах приймав іноземних послів і дипломатів, влаштовував урочисті прийоми. Чехель Cотун особливо славиться своїми фресками - всередині палацу їх безліч. Малюнки зображують повсякденний побут палацового життя, мисливські сценки і великі битви, в яких брав участь шах.

Елегантний головний фасад палацу являє собою галерею, дах якої спирається на 20 тонких восьмикутних колон (3 ряди по 6 колон і ще дві колони, що підтримують склепіння). Ці колони заввишки 13 метрів вирізані з цільних кедрових стовбурів.

При відновленні після пожежі 1707 року колони були прикрашені дзеркальною мозаїкою.

В центральній частині палацу Чехель Сотун розташована Зала прийомів Аббаса II. Стіни і стелю зали щедро прикрашені ліпниною і розписані орнаментом у синіх, червоних, смарагдово-зелених і золотих тонах.

Зали палацу прикрашені фресками із зображенням подій з історії династії Сефевідів. У них простежується європейський та індійський вплив. Прикрасою палацу є також керамічні панно на теми історичних подій.

Старовинні двері:

Вітражі:

Перед палацом розташований великий прямокутний ставок-басейн.

Парковий фасад палацу:

Портал паркового фасаду:

Бічні фасади палацу також щедро декоровані:

Палац оточений традиційним персидським садом:

В глибині парку розташована чи то брама, чи то павільйон з красивим порталом:

Особливо вражає його мозаїчне оформлення:

Зустрічаються навіть мозаїки на тему зірок Давида:

Наступна стаття
Ісфахан: огляд