Ісфахан: мечеть шейха Лютфулли

Попередня стаття
Ісфахан: мечеть Імама
Наступна стаття
Ісфахан: огляд

На східному боці площі Імама в Ісфахані стоїть мечеть шейха Лютфулли - видатний пам'ятник персидської архітектури епохи Сефевідів, яка будувалася впродовж 17 років (1602-1619 років) за особистою вказівкою Аббаса I і була його приватною мечеттю. Мечеть названа на честь Лютфулли, який був тестем Аббаса. Архітектор витвору - Мохаммад Реза Ісфагані.

Мечеть є незвичайною з багатьох причин. Наприклад, у ній немає жодного мінарету, внутрішнього двору, а до порталу йдуть сходи. Можливо, причиною такого нехтування такими суворими нормами архітектури ісламу послужив той факт, що вона ніколи не призначалася для публічного використання. Це було місце для відправлення релігійних обрядів жінками з шахського гарему.

Купол мечеті облицьований ніжною плиткою кремового кольору, вона міняє колір протягом дня від кремового до рожевого. Верхівка купола вкрита ісфаханською блакитно-бірюзовою плиткою.

Тьмяні тони на куполі контрастують з прикрасою вхідного порталу, який декорований одним з мозаїчних орнаментів епохи Сафавідів, він зберігся найкраще. На зовнішніх панелях можна спостерігати прекрасні арабески та інші орнаменти.

Склепіння з орнаментом "зоряне небо":

Особливо примітний малюнок з двома павичами і вазою. Уваги заслуговують і візерунки на вхідному порталі, вони виконані здебільшого в жовтих і блакитних тонах.

Мечеть вночі:

Вид з площі Імама:

Попередня стаття
Ісфахан: мечеть Імама
Наступна стаття
Ісфахан: огляд