Грабівниця

Попередня стаття
Передільниця
Наступна стаття
Нове Місто

Грабівниця - маленьке село з населенням всього 330 мешканців, яке територіально належить до Новоміської сільради Старосамбірського району Львівщини. Асфальтована дорога відсутня, автобусне сполучення відсутнє, жодного магазину у селі не помічено. Гарний початок, чи не так? Та не все так погано. Від залізничної станції Нове Місто сюди всього три кілометри мальовничої дороги, які варто подолати, що оглянути скромний костельчик і ще пару маленьких цікавинок. IMG_6450

Каплиця Святої Родини постала в Грабівниці у 1909 році. У 1913 році римо-католицька громада села нараховувала півтори сотні віруючих, яких обслуговував парох з Нового Міста о. Ян Галушка. У 1933 році вірних було вже близько двох сотень, а опікувався ними парох Йосип Будовський, також з Нового Міста.

Храм закрили після остаточного встановлення совецької влади. Будівля костелу використовувалася у якості складу. Проте, капличка напрочуд гарно збереглася. На початку 90-х років ХХ століття її повернули віруючим, а у 1991 році відкрили і переосвятили. Обслуговує храм настоятель парафії з Нового Міста.

Ще одна домінантна споруда Грабівниці - будинок Народного дому. Занадто велика, як на мене, для такого маленького села.

Стара цікава будівля невідомого призначення занепадає...

Панорама села:

Попередня стаття
Передільниця
Наступна стаття
Нове Місто

Коментарі

Енді, ця польська каплиця стоїть на початку Грабівниці чи не так? А в кінці села на цвинтарі є деревяна церква з 18 ст. Ех, шкода, що я раніше не дав свій номер телефону - можна було б оперативно проконсультувати...Цікаво було б побачити сьогоднішній вигляд дер. церкви...А в селі Городисько були?
Так, я знав, що вона там. Але б не встиг, бо поспішав на поїзд.
Ні, в Городиську не був. А там що є?
Зрозуміло, що наступна деревяна церква...
Цікава місцевість :)
та, не кажіть! :)
в ті краї на тиждень треба їхати, бо два рази по дню мені явно мало було :)
мало буде, дійсно. треба взагалі жити туди переїзжати :)
постійно жити, мабуть, таки нє :)
та ну! уяви, як кльово жити у тій Грабівниці! Нема тобі ні машин, ні заводів, ні асфальту. ТИша і спокій. Та ще й костельчик такий цікавий поруч стоїть :)
і що там робити?
Купити деревяну хатинку, завести корову і декілька курей-гусей-качок та дихати чистим повітрям, пити чисту воду з криниці і насолоджуватися навколишньою природою як люди жили колись...
я вже занадто зіпсутий балгами цивілізації...
Як що? На костел дивитися!
краще я на багато різних подивлюсь :)
звідки інфо береш по костелах?
Здрастє! А хто мені рекомендував книжку по костелах і каплицях? :)