Гола Пристань

Попередня стаття
Гола Пристань (Чайка)
Наступна стаття
Мис Березина на Херсонщині: море з фіолетовою водою

Гола Пристань заснована запорізькими козаками в 1709 році. Квітуче, співуче, чарівливе українське місто в 2008 році відзначило 299 річницю з дня заснування. Місто має славну історію, яка своїм корінням йде в далеке минуле. Свідоцтвом цього є курганні поховання пори бронзи і міді (3-2 тисячоліття до н.е.), а також залишки поселення часів скифо-сарматів. Відомо, що в першій чверті XVIII сторіччя, в урочищі поблизу майбутнього поселення, будували свої човни козаки Олешковськой Січі. Звідси вони відправлялися на рибний лов до Дніпровського лиману, возили сіль з Прогнойськіх соляних промислів.

Місце на порожньому піщаному березі річки Конка, з якого козаки переправлялися через Дніпро, називалося Голим Перевозом. У 1709 році тут виникло невелике село - Гола Пристань, де першими поселенцями були волелюбні селяни з своїми традиціями, які займалися ловом риби і полюванням. Новоутворене село увійшло в Збурьевськую волость Дніпровського повіту Новоросійської губернії, а з 1802 року – в Таврійську губернію.

Мешканці самого ж міста називають його трохи по-іншому: "Гола, ПристАнь!"

Крім набережної дивитися в місті особливо немає чого. Можно відвідати музей природи Чорноморського заповідника.
А приїхати сюди треба, що подихати свіжим повітрям, покататися по чарівній дельті Дніпра.

Зупинитися рекомендую на садибі зеленого туризма "Чайка". Почитати мої враження про неї та подивитися числені фото можно тут:
http://andy-babubudu.livejournal.com/57464.html

Крім того, Голу Пристань можна використовувати як базу для здійснення подорожей по Кінбурській косі, Чорноморському біосферному заповіднику та Олешківським піскам.
 

 

Попередня стаття
Гола Пристань (Чайка)
Наступна стаття
Мис Березина на Херсонщині: море з фіолетовою водою

Коментарі

Ой, помню мы, когда в Херсоне были, на плавни катались. Красота - неземная. А там нас кормили и горилкой поили... Вот как назад возвращались - уже плохо помню ;)) Но Херсон - он какой-то не душевный. Пыльный город, серый. А Голая Пристань, я смотрю, прям курорт ;))
лєпота)
дякую! :)
ось ще тобі один маршрут: http://andy-babubudu.livejournal.com/9410.html :)))
На набережну просяться гіпсові бюсти вождів. А головного вождя - в альтанку, і напис підправити "Вас вітає голова Голопристаньської якоїсьтам адміністрації товариш Такийто" :)))
Сталігська естетика невмируща. Аж якось дивно читати в цьому контексти про козаків, Олешківську січ і т. п.
А природа - ето да! Природу я подивився тамішню. Взагалі, моя мрія - побачити пташиний базар. Не той, шо в мясних рядах, а той, шо в натурі.
Ну що ще можна було очікувати від такого ненависника всього комуністичного, як Ви? :)))
А прізвище міського голови - Негра :)
Га-га-га!!! "Вас вітає Нєгра!" :)))
доречі, дуже хороший дядька! під час нашого візиту він відкрив пам'ятник жабі на набережній :)