Гільдесгайм

Попередня стаття
Люнебург
Наступна стаття
Вольфенбюттель

Гільдесгайм - чудовий приклад того, як німці вміють з попелу відновити середньовічну красу. До 45-го року Гільдесгайм, місто в Нижній Саксонії в 25 км від Ганновера, вважався ідеальним зібранням шедеврів архітектури середньовіччя. Але в результаті повітряних нальотів 22 березня 1945 року центр міста фактично припинив своє існування. Але в рамках великої реконструкції історичного центру, яка почалася у 1980 році деякі із старих будівель навколо головної площі були знесені і замінені копіями справжніх будівель. Кожен об'єкт площі тепер повністю відповідає оригіналу, а на перших поверхах будівель затишно розташувалися численні ресторанчики, бари і кав'ярні.
Гільдесгайм. Ринкова площа

На жаль, мені вдалося подивитися лише маленьку частину міста. Це був серпень місяць, але в ті дні середина літа стрімко перетворилася на пізню осінь: +36 різко змінилося на +12, а шалена злива не припинялася майже 4 доби. Тому поза увагою залишилися середньовічні романські храми і ділянки історичної забудови. По-суті огляд міста довелося обмежити лише центральною площею Ринок.

Ринкова площа (Marktplatz) була відновлена з точністю до дрібниць. Тут можна побачити унікальні фахверкові будинки гільдій. Поруч знаходиться готична ратуша, яка vfq;t  не постраждала від бомбардувань. Свою назву Марктплатц несе з часів Вільгельма фон Гумбольдта, який вважав її однієї з найкрасивіших площ світу.
Гільдесгайм. Ринкова площа

На площі знаходиться найбільший і найзнаменитійший фахверковий будинок в Німеччині Knochenhauer (будівля цеху м'ясників), побудований в 1529 році.
Гільдесгайм. Фахверковий будинок

Деталі будинку з середньовічними сюжетами вражають:

no title

Ранньоготичний житловий будинок Темпельхаус (Молельний дім), 14 століття:

Ренесансний еркер Темпельхауса:

Wedekindhaus:

Від кожного елементу будинку неможливо відірвати очі:

Еркер:

Зліва - Wollenwebergildehaus (будинок гільдії пекарів):

Der Umgestülpte ("Перевернутий будинок"):

Roland House 14 століття з бароковим порталом і еркером:

Ратуша 1290 р. частково зберіглася під час бомбардувань:

Деталі ратуші:

Вид на ратушу з тильного боку:

Площа Ринок:

Еркери будинків на Ринку:

Базиліка св. Годегарда названа на честь єпископа Годегарда, наступника єпископа Бернварда. Основне будівництво відбувалося у 1133-1172 рр.

Попередня стаття
Люнебург
Наступна стаття
Вольфенбюттель