Ербіль - столиця Іракського Курдистана

Попередня стаття
Курдистан: перша подорож до країни, якої не існує
Наступна стаття
Каньйон Равандуз в Іраку

Мені пощастило побувати в Ербілі та Іракському Курдистані двічі у 2021 року з першими групами українських туристів в Іраку. Сам Ербіль відносно чисте і приємне місто. Люди - добрі, щирі і завжди готові допомогти. Агресії і нав'язливості до іноземців не проявляють. Місто не надто багате не пам'ятки. Але в Ербілі є одна з найбільших цитаделей у світі і єдина, де люди безперервно проживали понад 6000 років. А ще - гарна центральна площа з фонтанами, мечеттю і ратушею, колоритні східні базари і смачна курдська кухня.

Поселилися в Ербілі в 4-зірковому готелі в 2 кілометрах від самого центру міста. З чудовим сніданком на видом на місто.

В першу чергу поїхали на базар, щоб поміняти валюту. Такого поняття, як "банківські картки" в Іракському Курдистані не існує.

Поміняні 50 доларів перетворилося на цілу купу паперу. Наш гід Сардар каже, що на 3 дня має вистачити з головою! Так і відбулося, ще десь по 20$ залишилося у кожного.

Скрізь - охоронці з автоматами. Але доволі дружелюбні і дозволяють фоткатися:

Найістаграмніше місце Ербіля - традиційний базарчик під стінами 7000-річної цитаделі:

Тут люди живуть більше 6000 років. А щоб її обійти навколо, потрібна година!

Цитадель, на жаль, була закрита для відвідувачів. По-перше - ковід, по друге - реставрація. Але нас, як першу туристичну групу з України, на декілька хвилин пропустили всередину:

Зато без проблем потрапили до цитаделі під час нашого другого візиту:

Етнографічний музей у цитаделі:

Музей килимів:

Музей старих магнитофонів і касет:

Зі стін ербільської цитаделі відкривається чудовий вид на місто, а особливо на центральну площу з фонтанами, годинниковою вежею та східним базаром.

Ми були неймовірно щасливі, що потрапили сюди! Групове фото з місцевими дітьми:

Годинникова вежа:

Після прогулянки центральною площею скупилися у сувенірному магазинчику під стінами цитаделі.

В парку Мінарет за кілька кварталів від цитаделі можна відшукати мінарет Мудхафарія заввишки 36 метрів. Його збудували наприкінці 12 століття разом з мечеттю за часів правління короля Музаффара ад-Діна Абу Саїда аль-Кавкабурі. Мечеть не зберіглася, а мінарет залишився.

Ще одне дивовижне місце столиці Іракського Курдистану - мечеть Халіль-Хаят. Це, однозначно, найкрасивіша мечеть Ербіля і всього північного Іраку. Її інтер'єри нагадати мені мозаїки іранських мечетей, а зовні мечеть схожа на святині Самарканду. Мечеть відносно нова. Її спорудили у 2007 року за кошти заможного бізнесмена і хаджа Халіля Хаята. Сам Хаят не дожив до завершення будівництва. Мечеть вміщує 2000 людей.

Досі пам'ятаю той захват, коли вперше побачив мечеть з вікна автобуса. А ще більше здивування було, коли зайшов всередину. 

Найцікавіше в Ербілі - на цьому відео:

Попередня стаття
Курдистан: перша подорож до країни, якої не існує
Наступна стаття
Каньйон Равандуз в Іраку