Ансі

Попередня стаття
Ам’єн
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі

Ансі (Annecy) - місто-мрія посеред Савойських Альп на березі мальовничого однойменного озера. Місто є столицею департаменту Верхня Савойя і налічує всього близько 50 тис. населення. Ансі надзвичайно багатий на туристичні цікавинки. Передусім сюди їдуть за поштівковим видом на Острівний палац (Palais de L`isle) - колишній замок-в'язницю. Над містом височіє замок графів Женевських, а саме старе місто забудовано середньовічними різнокольоровими будиночками з аркадами. Особливе задоволення отримуєте від прогулянки набережною, з якої відкриваються чудові види на озеро Ансі та Савойські Альпи. А ще Ансі називають "Савойською Венецію" через багаточисельні канали, які пронизують історичний центр.

Найкраще в Ансі добиратися з Женеви. З женевського аеропорту і самого міста сюди курсують багато автобусів. Час в дорозі - близько години. З французькими містами сполучення незручне. Так викладає, що Ансі так і не встигло інтегруватися у Францію після приєднання Верхньої Савойї у 1860 році...

Візитка картка Ансі - Острівний палац (Palais de L`isle), що стоїть на маленькому острові посеред каналу Тіу. Іноді його називають "замок-корабель", а місцеві жителі - старовинною в'язницею, оскільки в цій будівлі дійсно колись розташовувалася тюрма.

Ця схожа на похмурий кам'яний корабель будівля була зведена в XII - XIII століттях для стягнення плати за проїзд по мосту через Тіу. Потім будівлю стали використовувати як каземати. У XIV столітті його "перекваліфіковували" в монетний двір - напевно, завдяки надійності будови і її укріпленням, адже злочинців треба стерегти, а гроші - берегти.

Були в історії замку і такі періоди, коли він служив резиденцією знатної пані - Олени Люксембурзької, дружини графа Женевського (XV століття) і навіть був будинком престарілих (у XIX столітті). У другій половині XIX століття замок приймав під своїм дахом притулок, школу малювання і гімнастичний зал. Його навіть хотіли знести і побудувати на його місці міські лазні. На самому початку XX століття будівлю нарешті оголосили пам'ятником історії і стали реставрувати. На жаль, оновлений замок в роки Другої світової війни знову використовувався як в'язниця. Ще одна реставрація замку була проведена вже у кінці XX століття.

Слово "палац" в назві замку залишилося з тих часів, коли в нім розміщувався палац правосуддя. Нині Острівний палац є міським музеєм, присвяченим історії Аніи і його архітектурній спадщині. Окрім цього, в замку можна побачити колишні тюремні камери і маленьку каплицю.

Замок стоїть на крихітному острівці, його будівля займає усю територію цього клаптика суші. Кут замку, схожий на корабельний ніс, вважається найзнаменитішим видом Ансі.

Палац вночі:

Альпійське озеро Ансі - одне з найчистіших у світі. Гарний вид на озеро і Савойські Альпи відкривається з набережної біля впадіння річки Тіу в озеро:
ф

Фонтан на озері нагадує женевський, але значно менший за розміром:

Замок графів Женевських в Ансі, що височіє над центром міста, був побудований в XII столітті на місці фортеці, зведеної чотирма століттями раніше. У XIII столітті він став місцем проживання членів графського прізвища, пізніше перейшов до герцогів Савойських.

В середні віки замок кілька разів знищувався пожежами, але його кожного разу відновлювали, все більше зміцнюючи його оборону. Проте незважаючи на товщину стін, грізний вигляд і вигідне розташування на вершині пагорба, в першій половині XVII століття замок був взятий французькою армією. У XVII столітті в замку розміщувалися казарми і склад, у свій час він навіть служив притулком для бездомних. Лише в середині XX століття будівлі був присвоєний статус історичного пам'ятника, і сьогодні в нім розміщений музей, в якому можна побачити витвори мистецтва і предмети різних епох.

Одним з найвідоміших жителів замку був Роберт Женевський, в якого у 1342 році в замку народився син - графа Амадей III. Женевський також відомий під іменем антипапи Климента VII - досить войовничого і жорстокого, за що його прозвали м'ясником і катом за його методи роботи з бунтівниками. Після смерті Климента VII в 1394 році Ансі був об'єднаний із Савойєю і втрав статус столиці графства. Завдяки герцогам Савойським замок придбав свою найкрасивішу вежу Перрьер.

Доріжка від замку до міста:

Ансі часто називають "Савойською Венецію". Через місто проходить розгалуження каналів Тіу (Canal du Thiou), які з'єднують озеро Ансі з річкою Ф'є. Деякі будинки виходять фасадами на канали, як у Венеції:

До історичного центру Ансі можна попасти через середньовічні ворота св. Клари:

Старе місто в Ансі знамените разнокольоровими будиночками в аркадами. Особливо багато таких будинків на вулицях Сент-Клер (Rue Sainte-Claire‎) та Rue Genette:

Старовинна забудова Ансі:

Собор Святого Петра в Ансі є національним історичним пам'ятником і кафедральним собором єпархії Анси. Його будівля була побудована на початку XVI століття і поєднувало в собі елементи пізньої готики і ренесансу. На початку своєї історії собор був маленькою церквою при монастирі францисканців. У першій половині XVII століття до собору Сен-Пьер мав відношення зовсім юний Жан-Жак Руссо. Майбутній композитор і мислитель за наполяганням своєї патронеси Луїзи-Елеонори де Варан поступив в семінарію, а після вчився в хоровому училищі і співав з хорів собору.

Церква Святого Франциска розташована на березі ріки Тіу. Вона була побудована в XVII столітті на честь двох святих - Франциска Сальського, єпископа Женеви, зарахованого після смерті до ліку святих і Учителя церкви, що отримав титул, а також його духовної учениці Іоанни де Шанталь.

Від церкви Нотр Дам Де Льєс (Notre - Dame de Liesse) залишилася тільки дзвіниця XVI століття. Церква, зруйнована під час Революції, була відновлена в неокласичному стилі в 1850 році.

Зліва від церкви розташована Стара Ратуша із зображенням форелі з герба міста Ансі, що пізніше стала житлом священика.

Неподалік біля парку Європи розташована Нова Ратуша, виконана в стилі неокласицизму:

Ратуша вночі:

І наостанок, трохи нічного міста:

Попередня стаття
Ам’єн
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі