Замок Прошвіц (Schloss Proschwitz)

Попередня стаття
Майсен
Наступна стаття
Фортеця Кьонігштайн в Саксонській Швейцарії

Прошвіц є палацовим комплексом в стилі пізнього бароко на лівому березі Ельби в трьох кілометрах від Майсена. Сюди я добирався пішки з Майсена через виноградники і перекопані поля. Враховуючи, що в ті дні йшли постійні дощі, к моменту виявлення мною замку я був вже по коліна в грязюці. Але, як з’ясувалося, пристойна дорога сюди все ж таки є. Але я не жалкую, що йшов по багнюці: види Майсена і замку Альбрехтбург звідси були просто неймовірними! Та й все ж таки дуже хотілося побачити хоча б один варіант німецького шльосса (тобто, палацу). У замку Прошвіц розташоване найстаріше існуюче винне господарство Саксонії. Вже з ХІІ століття аж до реформації прошвецькі виноградники перебували у володінні майсенських єпископів.

Перша документальна згадка про Прошвіц і його власника Ерванунга фон Екберта датується 1102 роком. Як я вже згадував, до початку реформації Прошвіцом володіли єпископи з Майсена. Від 1554 років поселення було у володінні Ернста Мілтица роду Анвесен, до якого належав також і Форверк Нассау. Після руйнування замку в Dreißigjährigen володіння у Прошвіцу у 1657 році здобув Петер Вердеманн.

Початок будівництва замку припадає на сім'ю Шиллінгів, яка отримала ці володіння у 1704 році. У 1732 році маєток купили овдовіла графиня Магдалена Бехлінген, (уроджена Мілтіц), і звели простий L-подібний палац в стилі бароко. Після смерті графині замок перейшов до її двох дочок, графінь Герсдорф. У 1790 році надвірний маршал і вільний пан Карл Фрідріх Берлепш набув право володіння замком. Після нього через спадок маєток отримала родина Карловіц.

У період 1882 - 1888 роців замок Прошвіц розширився через добудову житлового крила із західного боку. У 1901 році в замку відбулося весілля імперського графа Clemens з Фредерікою Карловіц. У 1914 році на замовлення Клеменса проведено реставрацію палацу. Після смерті принцеси Фредеріки замок у 1943 році був конфіскований, і в ньому розмістили дитячий заклад.

По закінченню Другої світової війни замок отримав син Клеменса і Фредеріки принц Крістіан, однак внаслідок земельної реформи маєток конфісковує держава, а принца і його дружину заарештовують, і висилають в західну Німеччину. Перед тим, як тут було розміщено туберкульозну лікарню, замок пограбували. У 1979 році його перетворили на окружний реабілітаційний центр для душевно хворих дітей і дорослих.

У 1990 році принц Георг, син Крістіана, викупив частину виноградників навколо замку, і відновив тут винне господарство. У 1996 році він повернув собі і замок, але ненадовго: у 2000 році занепавший за декілька років господарювання принца маєток знову викуповує держава, взявши його під свій захист. Сьогодні в замку та на території маєтку часто відбуваються концерти, фестивалі, банкети, влаштовуються урочисті заходи, весілля.

Будинок прислуги з годинниковою вежею на східному боці палацового комплексу було збудовано у 1776 році. За його основу було взято більш стару будівлю.

На захід і південь від палацового комплексу розташований великий парк у англійському стилі.

Загальна площа винного господарства навколо замку складає близько 80 гектарів.

Попередня стаття
Майсен
Наступна стаття
Фортеця Кьонігштайн в Саксонській Швейцарії

Коментарі

Якийсь зовсім не німецький замок :)
Це не замок (burg), це палац (Schloss). Вони, як правило, такі.
Ну, в назві посту є слово замок, от до нього я і вчепився :)
Хорошая усадьбочка
Ага! А Ви там не були?
Неа, не довелось)
Напевно, просто не знали про нього? :) Від Майсена до нього 15 хвилин ходу
Ага, не знали...
Впрочем если бы и знали, то пожалуй не успели бы.
В половину из мест на вот этой карте мы тоже не успели, к сожалению: http://www.schloesserland-sachsen.de/en/palaces_castles_and_gardens/
Ого! Гарна карта, візьму на озброєння :)
Ага, там ездить и ездить!