Йосипівка

Наступна стаття
Новий Милятин

Село з палацом Уруським та найкращим видом на Олеський замок знаходиться в 3-4 кілометрах від Олеська. Перша назва села — Юськовичі. Вважають, що вона пішла від імені графа Юзефа Міра, якому у певний час належало село. У церковній хроніці згадуються імена й інших власників села — панів Василевських та Уруських. Один з власників села п. Василевський у листі до Маркіяна Шашкевича писав: «Приїзди у мої золоті Йоськовичі і забудеш про всі клопоти життя». Назва Йосипівка з'являється у 1947 році.

Непоказовий на вигляд палац у Йосипівці знаходиться в присілку в присілку Павлики, що ближче до Олеська. Садиба з 1790 року належала теребовлянському старості Феліксу Уруському. Його син Ян Уруський побудував і Йосипівці садибний будинок, який оточив парком. В Йосипівці зі мною відбулася невелика пригода. Я вже звик до того, що на території колишніх панських маєтків, де, як правило, розташовані лікарні чи різноманітні геріатричні заклади, туристам перешкоджають їх огляду і фотографуванню. Ось і сьогодні на мене накинулася санітарка: - Що Ви тут робите? Хто дозволив Вам фотографувати? Ви питали дозволу? В мене це все викликало не більше, ніж усмішку. Господарку ж це виводило з себе: - Геть звідси! Я зараз викличу кого слід і Вас заберуть! Це мене вже реально пробило на сміх. А вона таки погукала когось. Вийшов чоловік і до мене: - Хто Ви такий, документи маєте? - Звичайно, що маю! (і думаю, яке ж з посвідчень краще показати йому). Моя "корочка" заступника міністра вимусила його вибачитися. Не знаю точно, хто був той дядька, але санітарка від нього вигребла по повній. А ми ще довго спілкувалися про проблеми лікарні, села. Все закінчилося пригощаннями. Це - перший і останній раз, коли мені довелося скористатися службовим становищем. І то, з мотивів безпеки :) В Йосипівці знаходиться церква св. Петра і Павла, яку почали будувати у 1928 р. і освятили 12 липня 1938 р.: З Йосипівки відкривається найкраща панорама Олеського замку і монастиря капуцинів:

Наступна стаття
Новий Милятин

Коментарі

а я щось не допер. тобто будь-кому фоткати чомусь не можна, а якщо заступник міністра то можна? чи вони за свою дупу злякались? а цей пейзаж на замок, це з траси дивитися слід?
Так, фотографувати можна лише заступникам міністра :) Чи можна Міністрам, не знаю. Як стану, спробую перевірити :) Так, це вид с траси
а є шанси? тоді удачі))
Не знаю, які в мене шанси стати міністром, але шансів стати заступником міністра не було жодних. Просто так ся стало :)
хехе:) а як жеж так сталося?
Зателефонував новопризначений Міністр і сказав, щоб через 15 хвилин був у нього. Приїхав, поставили перед фактом, вибора не було.
то й гарно! а яка посада була до того?
Заступник керівника секретаріату Апарату Верховної Ради України
звучить таємничо:)
Так, і справді, таємничо на цій посаді готував революцію :)