Язд: Старе місто

Попередня стаття
Язд: соборна мечеть
Наступна стаття
Язд: огляд

Язд - одне з найбільш самобутніх міст Ірану. І одне з найдавніших: місто існувало ще у ІІІ тисячолітті до нашої ери. Старе місто в Язді збереглося набагато краще, ніж в інших містах Ірану завдяки тому, що всі війни обходили його стороною. Сьогодні Старе місто Язду - це безкінечні лабіринти вузьких вуличок, забудованих глинобитними будиночками з жовто-бордової глини, над якими височіють башти-багдіри, які з давніх часів виконували роль кондиціонерів.

З давніх часів будинки в Язді будувалися з баштами-багдірами (вітроуловлювачами) - вентиляційними трубами, які захоплювали потоки повітря і направли їх на глибину 6-10 м. для запобігання нагрівання води. Крім того, бадгіри поменше використовувалися для охолодження повітря в будинках - саме велика кількість вітроуловлювачів у в поєднанні з напівкруглими дахами, які дозволяли приміщенням менше нагріватися від прямих сонячних променів, надає Язду його колоритний вигляд.

У спекотні години місто завмирало, виставивши вгору свої труби. Варто було подути найменшого вітерцю з будь-якого боку - він оживав, і коливання вітру озивалося благодатній тремтінням, хвилею проходила по тілу міста. І в наш вік кондиціонерів бадгири Язда продовжують виконувати своє пряме призначення.

Прогуляємося вуличками Старого міста:

Якісь башти. Не знаю, чи оборонні, чи ні.

Такі двері типові для старої частини Язда:

Як не дивно для Ірану, в Язді я знайшов 2 синагоги:

Тенісний стіл посеред вуличок Старого міста:

Декілька панорамних видів Старого міста в Язді:


 

Попередня стаття
Язд: соборна мечеть
Наступна стаття
Язд: огляд