Вулкани Сіндоро і Сумбінг

Попередня стаття
Храм Севу
Наступна стаття
Плато Дієнг: кратер Сікіданг

Сіндоро і Сумбінг - два діючих вулкани в центрі острова Ява на північний захід від Джок'якарти і вулкана Мерапі. Обидва вулкани своїми граційними силуетами височіють над долиною на висоту понад 3 тис. метрів. Вулкани зручно оглядати по дорозі з Джок'якарти до плата Дієнг. Саме так я і зробив. Вулкани добре видно зранку з вікна автобусів, які часто курсують між Магелангом і Вонособо. Звичайно, спостерігати за вулканами з автобуса - річ не зручна. Періодично я просив водія пригальмувати, щоб зробити фото. Але постійно цього робити не будеш. Тому фото вийшли так собі.

Сіндоро - вулкан активний. Мені вдалося побачити його декілька разів з різних ракурсів. І він постійно випускав дим. Висота вулкану - 3136 метрів. Вулкан вивергається в середньому 5-6 разів за століття. Серйозних руйнівних вивержень (таких як періодично відбуваються у Мерапі) зафіксовано не було. Останні виверження відбувалися у 1970 та у листопаді 2011 - березні 2012 років.

Вершина вулкана з кратером, що димиться:

Вид на Сіндоро з поселення Tієнг:

Вулкан Сіндоро на тлі озера Телага Варна на платі Дієнг:

Ще пару ракурсів:

Вулкан Сумбінг має висоту 3371 м. Він менш активний, ніж Сіндоро. Останнє виверження зафіксоване 1730 роком.

Фото з сайту www.ii.uib.no

З Сумбінгом мені повезло трохи менше, ніж з Сіндоро. Вид з маршрутки Джок'якарта - Магеланг:

В моїх планах було зупинитися на зворотному шляху з плато Дієнг до Джок'якарти між поселеннями Вонособо і Паракан на wievpoint між вулканами Сіндоро і Сумбінг, з якого одночасно видно два вулкана. На жаль, Сіндоро не було видно взагалі, а Сумбінг був частково вкритий хмарами:

Почекав півгодини. За цей час з'явилася верхівка вулкану, але решта гори вкрили хмари:

Але компенсацією за невдачу був політ на літаку з Джок'якарти до Сінгапуру. Спочатку в ілюмінаторі з'явився вулкан Мерапі, а за ним - обидва вулкани: Сумбінг і Сіндоро:

Попередня стаття
Храм Севу
Наступна стаття
Плато Дієнг: кратер Сікіданг