Веве

Попередня стаття
Лозанна
Наступна стаття
Швейцарська Рив’єра і Рона-Альпи - чудовий варіант для подорожі у міжсезоння

Веве (Vevey) - курортне містечко на Швейцарській Рив'єрі між Лозанною та Монтре. Центр виноградного регіону Лаво, база корпорації "Нестле", у ХІХ столітті - улюблене місце життя і відпочинку світової інтелігенції: письменників, художників, акторів. Сьогодні Веве - це невелике туристичне містечко з Ринковою площею, маленьким Старим містом, вічно квітучою набережною та чудовими видами на озеро Леман та Савойські Альпи.

Від залізничного вокзалу вулочка Rue de Lausanne приведе до головної площі міста Grand-Place, що розташувалася на березі Женевського озера.

Серед усіх будівель на площі особливо виділяється Grenette (міське зерносховище), фасад якого прикрашений колонами. Будівля була побудована в 1808 році. Зараз в ній знаходиться туристичне бюро.

Вид з площі Grand-Place на озеро Леман та Савойські Альпи:

Навколо площі зосередилися численні вузькі провулочки Старого міста з аркадами і фасадами, прикрашеними віконницями.

Серед вуличок Старого міста звертає на себе увагу башта святого Іоанна (1329) - частина каплиці, що не збереглася:

Пізніше до башти була добудована будівля ратуші:

Протилежний фасад ратуші:

Якійсь палац поруч:

Вузенька вулочка виведе до набережної Леману:

Прогулянка набережною Лемана (Женевського озера) приносить неабияке задоволення. Навіть в таку жахливу погоду, в як мені довелося потрапити у Веве.

На набережній побачимо сучасний символ Веве - велетенську 8-метрову виделку з нержавіючої сталі, встромлену в озеро. Виделка була встановлена навпроти Музею їжі компанії "Нестле", автор проекту - швейцарський скульптор Жан-Пьєр Заугг.

Спочатку вона була створена в якості тимчасового експоната до 10-річчя Музею в 1995 році, строком на один рік. Потім виделку надовго прибрали з очей геть, але в 2008 році після збору підписів і всеосяжного громадського обговорення виделці було дозволено залишитися в озері назавжди.

Поруч стоїть пам'ятник Чарлі Чапліну в повний його зріст. Відомий американський актор і режисер провів останні роки життя і помер у Веве. Чаплін похований на місцевому цвинтарі.

Чаплін і виделка:

Леман і Альпи (вид на схід):

Попередня стаття
Лозанна
Наступна стаття
Швейцарська Рив’єра і Рона-Альпи - чудовий варіант для подорожі у міжсезоння