Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія

Попередня стаття
"Чорний" водоспад Svartifoss в Ісландії

Подорожжю до Ісландії вже мало кого здивуєш. Лоукостери зробили дорогу цю дорогу країну набагато доступнішою, а пропозиціями авторських турів в Ісландію кишать соціальні мережі.

Острови Вестманнаейяр, Ісландія

 

Проте, далеко не кожні мандрівники, що відвідують цю північну країну, долітають до загадкових островів Вестманнаейяр, що знаходяться на південь від Ісландії. Якщо ви подорожуєте Ісландією, швидше за все ви будете брати на прокат автівку. Вам треба буде приїхати на причал Landeyjahöfn. Звідти на Геймаей – головний острів архіпелагу, курсує пором. Розклади дивимося на сайті: https://visitwestmanislands.com/to-westman-islands/

Пором пливе до острова Геймаей близько 35 хвилин. З борту парома можна добре роздивитися декілька островів, які виглядають недоступними для того, щоб на них можна було причалити. Але на кожному острові ми побачимо по одній хаті. Кажуть, що одинокий будиночок на цьому острові належить ісландській співачці Bjork.

Один з островів Вестманнаейяр, Ісландія

Острів Геймаей зустріне нас фантастичною гаванню міста Вестманнаейяр. З обох боків на нас будуть, немов стіни, дивитися прямовисні скелі. Вузький коридор зі скель через декілька хвилин приведе нас до причалу єдиного містечка архіпелагу – Вестманнаейяр.

Гавань у Вестманнаейярі, Ісландія

Над містом нависає вулкан Ельдфедль. Сильне його виверження у 1973 році змусило евакуювати все населення Геймаея і ледь не стерло архіпелаг з лиця землі. На вулкан сьогодні можна легко піднятися і навіть спуститися в кратер. Відстань від пристані Вестманнаейяр до кратера вулкану – всього 2,5 кілометри. Зараз вулкан тимчасово спить, в кратері нічого не відбувається. Чи надовго?

Кратер вулкана Ельдфедль, острови Вестманнаейярі, Ісландія

З вершини вулкану відкривається чудовий вигляд на місто Вестманнаейяр, сусідню гору Гельгафедль та практично весь острів. Видно багато островів архіпелагу.

Вид на Вестманнаейяр, Ісландія

По дорозі з вулкана до міста побачимо старовинну дерев’яну церкву та декілька старих дерев’яних будинків з чорного дерева, які пристосували для музею просто неба. На тлі північних квітів та скель гавані все виглядає фантастично!

Дерев'яна церква у Вестманнаейярі, Ісландія

В самому містечку Вестманнаейяр нічого особливо цікавого немає, лише декілька десятків різнокольорових одно-двохповерхових будинків. Але його безлюдними вуличками поблукати буде дуже цікаво, щоб відчути атмосферу північного поселення, що в буквальному сенсі слова знаходиться на краю світу.

Вестманнаейяр, Ісландія

Обов’язково варто сходити на західне узбережжя острова. Монументальні скелі та протоки вулканічного погодження з бірюзовою водою не залишать вас байдужими. Тут можна побачити і невелике старовинне поселення вікінгів, відтворене і перероблене на музей.

Західне узбережжя острова Хеймаей, острови Вестманнаейяр, Ісландія

Але найцікавіше на західному узбережжі Геймаею – це цілі поля застиглої лави внаслідок виверження вулкану Ельдфедль. Навряд чи вам вдасться відколоти на пам’ять шматочок лави: вона буквально складена з металу. Якщо пощастить, то саме на цьому місці можна побачити унікальних пташок – тупиків.

Застигла лава на острові Хеймаей, острови Вестманнаейяр, Ісландія

Як дістатися: лоукост-авіакомпанія WizzAir літає в Рейк’явік з декількох міст Польщі. Квитки з Кракова при ранньому бронюванні можна знайти за 65 євро в обидва кінці. Вартість оренда авто на тиждень в Ісландії стартує від 200 євро. Для переправи на острови Вестманнаейяр треба скористатися поромом з пристані Landeyjahöfn на півдні головного острова Ісландії. Вартість в обидва кінці – 24 євро.

Попередня стаття
"Чорний" водоспад Svartifoss в Ісландії