Василівка: замок Попова

Увага! На момент створення цього матеріалу Василівка знаходиться під тимчасовою окупацією. Відвідування об'єкту є неможливий. Музей замку пограбований москалями.

Якщо добиратися на Херсонщину трасою Харків – Сімферополь, то обов’язково варто заїхати в місто Василівка, що на березі Каховського водосховища між Запоріжжям та Мелітополем. Тут розташована найбільш яскрава на півдні України магнатська резиденція, стилізована під середньовічний замок.

Засновником Василівки наприкінці XVIII століття став генерал Василь Попов, якому ці землі подарувала імператриця Єкатєріна ІІ. Його онук, також Василь Попов, у другій половині ХІХ століття звів у Василівці чудовий замковий комплекс-резиденцію. Замок будували 20 років – з 1864 по 1884 роки з поєднанням готичного, північно-італійського та мавританського стилів.

В'їзна брама:

Від головного замкового палацу збереглися лише фундаменти. Але від самого комплексу до наших днів залишилося декілька цікавих споруд: вежа-донжон, західний флігель (так званий «Англійський замок»), стайні, манеж та в’їзна брама. 

Західний флігель (Англійський замок) у неоготичному стилі:

Протягом останніх років замок активно відроджувався. У північному флігелі влаштовано музей історії замку. Але зі захопленням Василівки москільськими варварами замковий музей був пограбований.

Замок Попова (Василівка)

Фундаменти палацу:

Декоративна башточка Англійського замку:

Вежа-донжон:

Каретний сарай:

Манеж-стайня:

Віконні прикраси манежу: