Тверія

Попередня стаття
Акко
Наступна стаття
Назарет

Тверія (Тіверіада) - єдине єврейське місто в Ізраїлі, в якому довелося побувати під час поїздки цією країною навесні цього року. Тверія стоїть на березі Галілейського моря. Місто було засноване Іродом Антипою в 16 році н.д. й назване на честь римського імператора Тіберія. І відгуках багатьох мандрівників Тверія описувалася, як брудне, запущене і нецікаве місто. Я цього не відчув: Тверія мені сподобалося. В місті багато цікавого: замок хрестоносців, міські укріплення з багатьма баштами, старовинні церкви і синагоги, будівлі з чорного граниту. Але найцікавіше в Тверії - це Галілейське море, на березі якого розрашовано декілька знаменитих біблейських місць. А ще Тверія багата на краєвиди: звідси видно Голанські висоти, гори Галілеї та гору Хермон.

Головна особливість Тверії - будинки з чорного базальту:

У Старому місті, забудованому під час хрестових походів і за часів Оттоманської імперії, можна побачити фортецю Дахер ель-Амар, перебудовану з фортеці хрестоносців:

На набережній в Тверії є декілька старих християнських храмів. Шотландська церква:

Монастир св. Петра:

Грецький православний монастир:

В старому місті Тверії можна побачити руїни декількох старовинних синагог:

Турецький караван-сарай:

Мечеть Ель-Омрі:

Ще одна мечеть:

Археологічний парк:

Тверія сучасна:

Центр туристичної інформації:

По периметру Старого міста зберіглися міські укріплення - стіни і багато башт:

Тіверіадське (Генісаретське, Галілейське) море, або озеро Кінерет, по якому ходив Ісус:

Набережна:

Засніжені вершини - це гора Хермон, найвища точка Ізраїлю. Щоправда, Ізраїль "позичив" ці території у Сирії і Лівану, і зараз там - гірськолижні курорти.

На протилежному від Тверії березі Галілейського моря - Голанські висоти, які Ізраїль окуповує у Сирії:

В південно-східному куточку Галілейського моря в горах розташована біблейська Гадара (Умм-Кайс). Там Христос здійснив чудо зцілення біснуватого, спрямувавши бісів в стадо свіней, яке кинулося зі скелі в море. Зараз Гадара знаходиться та території Йорданії, там перетинаються кордони 3 держав: Ізраїля, Сирії і Йорданії. У 2005 році мені пощастило там побувати і бачити Тіверіадське море з гори.

Табха - місце Нагорної проповіді Ісуса Христа:

Попередня стаття
Акко
Наступна стаття
Назарет