Кана Галілейська: місто першого дива Ісуса

Попередня стаття
Табха
Наступна стаття
Назарет

Кана Галілейська (Кафр-Кана) знаходиться між Тверією і Назаретом. Доїхати можна автобусами, які курсують між цими двома містами. Головна дорога, по якій їздять автобуси, проходить через честр містечка. Щоб все оглянути, треба не більше години: все в Кані розташовано досить компактно.

Місто відомо тим, що тут Ісус Христос здійснив своє перше диво - перетворив на весіллі воду на вино. У Євангелії від Івана зазначено, що учень Христа Натанаїл (відомий також як Варфоломій) був родом із Кани Галілейської. І саме по розмові з ним, на третій день Ісус разом з учнями прийшов у Кану Галилейську де вже була і Мати Його. Саме тут, за Євангелієм від Івана, Господь зробив перше чудо свого суспільного служіння — перетворення води на вино. Сталося це під час весільного бенкету, на якому був присутній Ісус разом з Марією.

Ось як описує цей епізод життя Ісус Євангеліє:
«На третій день було весілля в Кані Галілейській, і Мати була там Ісусова. Запрошений був теж Ісус та учні Його. Як забракло вина, то мати Ісусова каже до Нього: вина немає у них. Ісус говорить їй: Що тобі, жінко? ще не прийшов година. Мати Його до слуг: що скаже Він вам, то зробіть. Було тут шість камінних посудин, що стояли за звичаєм очищення юдейського, що містили по дві чи по три міри. Ісус каже до слуг: Наповніть водою посудини. І наповнили їх до верху. І каже їм: тепер зачерпніть і несіть до розпорядника весілля. І понесли. Коли ж розпорядник покуштував воду, що сталась вином, - а він не знав, звідки це вино, знали ж слуги, воду, - тоді розпорядник кличе жениха і говорить йому: Кожна людина подає перше добре вино, а як понапиваються, тоді гірше: а ти добре вино аж на досі зберіг. Так поклав Ісус початок чудесам у Кані Галілейській, і виявив славу Свою: і увірували в Нього учні Його.»

Сьогодні Кфар Кана (Кафр Кана) - це місце, яке відвідує величезна кількість християн, особливо подружніх пар. Щороку подружжя прибувають сюди для того, щоб пройти особливу церемонію — повторити тут подружню клятву. Барокову церкву, споруджену у 1881 році на місці сотворення Чуда Господнього, християни називають «Храмом весілля Господа» чи «Храмом Вінчання» і вважають, що шлюб, укладений в цьому храмі, найщасливіший і найнадійніший. 

Під церквою можна побачити залишки будинку, де відбулося відоме біблійне Весілля в Кані Галілейській:

Пізніше Ісус ще раз зупинявся в Кані Галілейській і під час перебування там сотворив чудо зцілення словом. До нього прийшов якийсь царедворець з Капернаума, чий син був важко хворий:

«Тоді знову прийшов Ісус у Кану Галілейську, де перемінив був Він воду на вино. І був там один царедворець, що син його хворів у Капернаумі. Він, почувши, що Ісус із Юдеї прибув в Галілею, до Нього прийшов і благав Його, щоб пішов і сина йому вздоровив, бо мав той умерти. Ісус же промовив до нього: Як знамен тих та чуд не побачите, не ввіруєте! Царедворець говорить до Нього: Піди, Господи, поки не вмерла дитина моя! Промовляє до нього Ісус: Іди, син твій живе! І повірив той слову, що до нього промовив Ісус, і пішов. А коли ще в дорозі він був, то раби його перестріли його й сповістили, говорячи: Син твій живе. А він їх запитав про годину, о котрій стало легше йому. Вони ж відказали до нього: Учора о сьомій годині гарячка покинула його. Зрозумів тоді батько, що була то година, о котрій до нього промовив Ісус: Син твій живе. І ввірував сам і ввесь його дім. Це знов друге знамено Ісус учинив, як вернувся до Галілеї з Юдеї.».

Крім того, в Кані є ще декілька цікавих церков і мечетей. Греко-католицька церква:

Францисканська школа:

Церква апостола Варфоломія:

В цілому ж забудова Кани жахлива, а місто нагадує великий архітектурний смітник:

Попередня стаття
Табха
Наступна стаття
Назарет