Тур (Tours)

Попередня стаття
Амбуаз
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі

Місто Тур (Tours) знаходиться в самому центрі долини Луари, і є вдалою відправною точною для подорожей замками долини. На жаль, я був у місті лише одну годину. Тут я робив пересадку по дорозі з Шенонсо до Блуа, і вирішив витратити цей час, щоб хоча б одними оком поглянути на місто. Тої однієї години було достатньо для того, щоб зрозуміти, що Тур – це місто, в яке варто їхати спеціально, на цілий день, а не оглядати його поспіхом.

Але в мене такого вибору не було, тому я встиг подивитися лише дві головні пам’ятки міста – ратушу і неповторний готичний собор Сен-Гатьєн. Багаточисленні фахверкові будиночки і замок залишилися поза зоною моєї уваги.

Головною прикрасою міста є собор Сен-Гатьен де Тур, роботи над яким були розпочаті початі близько 1170 року і велися в неквапливому темпі протягом століть до 1547 року. Йому передували щонайменше три храми, перший з яких виник ще в IV столітті. Існуючий нині храм здатний проілюструвати ледве чи не всю історію готичного мистецтва. Будинок будувався за планом Етьєна з Монтени, зводили його протягом трьох століть зодчі Симон дю Ман, Жан де Даммартен, Жан Папен і Жан Дюран.

Собор був завершений в епоху розквіту ренесансу, що знайшло своє відбиття в архітектурному стилі 70-ти метрових дзвіниць. Нижня частина західної вежі належить до ХІІ століття, а інша її частина побудована в стилі полум'яніючої готики XV століття.

Пізніше всього, в XVI столітті, звели західний фасад і дві вежі. Нава відноситься до XV ст., трансепт - до XIV ст., а хор – до XIII ст. Таким чином, увійшовши в собор, відвідувач начебто просувається в глиб століть.

Храм нагадує катедральні собори Парижа і Бове. Його план – латинський хрест довжиною 97 м. Самою старою частиною є хор. Нава, що підноситься на висоту 26 метрів, має стовпи, що підтримують склепіння, декоровані чотирма напівколонами, які підкреслюють загальний вертикалізм ліній. У три з одинадцяти капел хору збереглися у вікнах вітражі, які відносяться до другої половини XIII в.

Потужні контрфорси і аркбутани підтримують стіни і вагу склепінь – їх конструкцію найкраще видно зі східного фасаду собору і із дворика, який був споруджений в XV-XVI столітті у пізньоготичному стилі.

dagyQ.jpg

Архітектурні деталі храму:

 

Міська ратуша була збудована між 1896 і 1904 роками за проектом архітектора Віктора Лало.

Фасад барокової ратуші прикрашають чотири атланта, баштовий годинник і двоє каріатид, що символізують день і ніч.

Поруч з ратушею на центральній вулиці Республіки стоїть класицистичний Палац правосуддя (юстицій):

Різдвяний ярмарок в Турі:

Одна з каплиць в старому місті:

Залізничний вокзал:

Попередня стаття
Амбуаз
Наступна стаття
Долина Луари - найкращий варіант для осінньої подорожі

Коментарі

годинний тур в Тур :)
Ще було турне в Турне :)
а вояж в Вояж? :)
А я не знаю, де то є :)
терміново тойго, шерше, і "ваяж-ваяж інтерни лімон" ;)))
Той собор - прям машина часу...
Це точно! Але в наступних розповідях будуть більш круті собори :0)
Гарно вночі виглядає.
На жаль не знаю, як воно вдень виглядає :)
поки що :)