Поїзд Кінця Світу: найпівденніша залізниця планети

Попередня стаття
Знайомство з пінгвінами Вогняної Землі
Наступна стаття
Льодовик Перито-Морено у Патагонії
 
Поїзд "Кінця Світу" на Вогняній Землі
 
Ми знову відправляємося на Край Світу на Вогняну Землю. Тут, в 1000 кілометрах від Антарктиди лежіть найпівденніше місто планети - Ушуая. Про неї я нещодавно розповідав. В ній ще знаходиться найпівденніша у світі в'язниця. Чому без в'язниці не було б Ушуаї, я писав тут. Але в'язниця народила не лише Ушуаю. Завдяки ній на Вогняній Землі з'явилася і найпівденніша у світі залізниця. Колись, на початку 20 століття по ній возили ліс, який рубали каторжники в'язниці. А сьогодні залізниця - це туристичний атракціон, який везе туристів з околиць Ушуаї до національного парку "Вогняна Земля".

 

 
Залізницю збудували для перевезення будівельних вантажів для будівництва в'язниці і містечка. Її довжина була всього 7 кілометрів. Щоправда, вона була складена з дерев'яних рейок, а вагони тягнули воли. Поїзд ув'язнених почав курсувати у 1909 році. Щоночі перед світанком 90 ув'язнених і 30 охоронців їхали у самий кінець шляху, щоб заготовляти нові шпали і укладати на них нові рейки.
Станція "Кінець Світу" на Вогняній Землі
 
Вагони тоді тягнули не паровози, а бики по вузькій колії. Нову колію проклали у 1909 - 1910 роках.
Станція "Кінець Світу" на Вогняній Землі
 
 
У 1947 році в'язницю закрили. За два роки, у 199 році землетрус зруйнував більшу частину залізниці. Уряд спробував її відновити, та вони виявилася непотрібною, бо була нерентабельна. У 1952 році її закрили.
Найпівденніша залізниця у світі на Вогняній Землі
 
У 1994 році залізниці надали нове життя. Її відновили, але вже для туристів. Проїхатися поїздом "Кінця Світу" можна під час одноденної екскурсії національним парком "Вогняна Земля". А можна і окремо, придбавши квиток на початковій станції. Залізниця має свій сайт, де є багато цікавої інформації про неї.
Найпівденніша залізниця у світі на Вогняній Землі
 
Станція, на який ми сідаємо в поїзд, так і називається - "The End of the World". Вона розташована у 10 кілометрах на захід від Ушуаї. Між собою ми сміялися, що це поїзд, який їде з Кінця Світу в Кінець Кінця Світу)) Насправді, десь так воно і є.
 
В потязі досить тісно. В маленькому купе - 6 місць. В кожне купе - окремий вхід. У вагоні - трохи спекотно. А по дорозі - суворі і, одночасно, милі пейзажі Вогняної Землі.
 
Поїзд їде уздовж долини Піко до ущелини Торо. На півшляху він робить зупинку на станції Cascada de la Macarena. Тут ви маєте 15 хвилин, щоб піднятися до оглядового майданчика і оглянути водоспад Макарена.
 
Водоспад Макарена вузенький, але має декілька каскадів.
Водоспад Макарена на Вогняній Землі Водоспад Макарена на Вогняній Землі Водоспад Макарена на Вогняній Землі
 
 
Від нього добре видно долину.
Станція Cascada de la Macarena на Вогняній Землі
 
А ми сідаємо по вагонах і їдемо далі. Пейзажі по дорозі достойні Краю Світу.
 
Поїзд проїжджає долиною між горами і доїжджає до кінцевої зупинки El Parque. Звідси починаються екскурсії національним парком "Вогняна Земля". В одній з наступних розповідей я покажу вам його дивовижну природу.
Пейзажі Вогняної Землі
 
 

А тут дивись фото-розповідь про нашу подорож Південною Америкою від Антарктики до джунглів:

частина 1: Як виглядає край світу: Вогняна Земля

частина 2: Аргентинська Патагонія: льодовик Періто-Морено і Фітцрой

частина 3: Чилійська Патагонія: національний парк Торрес дель Пайне

 

Попередня стаття
Знайомство з пінгвінами Вогняної Землі
Наступна стаття
Льодовик Перито-Морено у Патагонії