Торунь: Нове місто

Нове місто - наймолодша частина староміського ансамблю Торуня, що розташована на схід від Старого міста. Нове Місто було було закладено 13 серпня 1264 року. План забудови тут більш регулярний, вулиці розміщені під прямим з вулицями навкіс до сторін світу. В центрі Нового міста також є площа Ринок, на якій в XIV ст. була збудована ратуша, і на якому збереглися декілька цікавих старовинних кам'яниць. Поблизу Ринку стоїть давній новоміський фарний костел святого Якуба, а в околицях - ще декілька цікавих храмів. Старе і Нове міста були поділені мурами і ровом, над яким були збудовані два мости, закінчені брамами. Нове Місто було бідніше за Старе місто, а його мешканцями були переважно ремісники.

Серцем Нового міста у Торуні є площа Новий Ринок. Площа виникла під час планування Нового міста у XIII столітті, в її центрі стояла ратуша, оточена кам'яницями.

У 1824 році на місці зруйнованої ратуші було збудовано євангельський костел Св. Трійці:

Найстаріша збережена кам'яниця Нового Ринку - Постоялий двір "Під Синім Фартухом", 1489 рік:

Аптека "Під Золотим Левом" (1830 рік):

В південно-східному кутку Нового Ринку стоїть готичний костел св .Якуба. Храм будувався з 1309 року до XV століття. Спершу спочатку був збудований пресбітерум, а потім - нава із західною баштою. Ще в XIV столітті костелом почали управляти цистеріанці, а згодом - бенедиктинки. У 1557-1667 роках костьол належав євангелістам, потім повернули його бенедиктинкам, які перебували там до XIX століття. З тих пір і до сьогоднішнього дня це - парафіяльний (фарний) костел. Храм належить до найвеличніших прикладів цегельної архітектури басейну Балтійського Моря.

На схід від Нового Ринку стоїть неоготичний костел св. Катерини (гарнізоний костел), 1897 рік:

Забудова вулиць Нового міста:

Від на Нове місто Торуня з протилежного берега Вісли: