Олешківські піски

Попередня стаття
Залізний Порт
Наступна стаття
Мис Березина на Херсонщині: море з фіолетовою водою

Щоб побачити найвеличезнішу пустелю Європи, краще починати свій маршрут з сіл Великі Копані, Раденськ, Пролетарка, Подо-калинівка, Нова Маячка.
Взагалі-то раніше кочуючи піски займали велику територію навколо Цюрупинська та Голої Пристані, але всередині минулого століття більшу частину пустелі засадили сосновими лісами.
Тож тепер від великої пустелі залишилися лише декілька фрагментів.
Справжні бархани є південніше села Велика Кардашинка Голопристанського району, але кажуть, що там може застряти будь-яким джип. Та й дорога туди складна, не стали ризикувати з 6-місячною дитиною.
Найбільша ділянка пустелі залишилася к сходу від Цюрупинська, де раніше був військовий полігон. Саме тут планують в подальшому зробити туристичну Мекку Херсонщини.
Пустеля з усіх сторін обсаджена смугою соснового лісу, товщина якої становить від 2,5 до 4 кілометрів. Найвужчою ця смуга є біля села Великі Копані.
Щоб потрапити до пустелі, їдемо до залізничної станції Великі Копані. Від станції убік лісу йде вузенька стежинка, через яку проходимо важкопроходимі хащі приблизно півкілометра завширшки. Коли закінчуються хащі, починається сосновий ліс. Йдемо лісом приблизно 2 кілометри на північ.

Дорога до пустелі:

Незабаром ліс плавно переходить у пустелю
Далі рослинності стає все менше і менше…

… і починаються справжні бархани:

Йдемо у зворотному напрямку:

 

 

Попередня стаття
Залізний Порт
Наступна стаття
Мис Березина на Херсонщині: море з фіолетовою водою

Коментарі

отличные места, красота!
спасибо! :)
марс Ваще то на фотки с Марса похожи! Особенно те где растительности почти или вовсе нет. На сайте NASA почти то же самое, только черно-белое.
Так "Он шел на Одессу, а вышел к Херсону" - это про товарища Сухова оказывается! Блин, пустыня... В Херсонщине... Не знал.)))
А где по-твоему снимали "БСП"? :)
Шо?! Правда!?
Да, правда!!!!!! :)
Век живи... Всё, записал в "посетить". Отличная у тебя всё-таки рекламная кампания получается по туристическим местам Украины )))
Да, это то место, которое обязательно стОит посетить!
На самом деле, никакой рекламы. Просто рассказываю, где был и чё видел :)
От этого уж точно хуже не становится! ))
Отлично, спасибо!
А откуда такая информация, если не секрет? Вот здесь режиссер говорит, что фильм снимали "сперва в Дагестане, около Каспия, а потом в Туркмении, около главного туркменского канала". О Херсонщине - ни слова...
Це інформація від місцевих мешканців: краєзнавців та екскурсоводів.
Дякую!
Ня, я насправді почав викладувати фото в уменшеному форматі. Багато кто скаржився, що в них френд-лєнту розтягує, або великі трафіко-затрати :)
Допоможи Мені потрібна твоя допомога. Я пишу роботу про Олешківські піски і щоб краще було зрозуміло як вони створились я написала краєзнавчу казку. Мені потрібно щоб ти зайшов на http://bukamashka.livejournal.com/ та написав свою думку щодо сприйняття матеріалу та саму казку. Заздалегіть дуже тобі дякую! можеш показати це друзям, мені дуже потрібна твоя думка.
О как! Настоящая пустыня в степях Украины
Ага, вот так вот!
клас я осб два тижні тому під час подорожжю Південною Україною намагався пробити кільце того лісу і аж три рази штурмував його кросовером: з пд-зх. ві Копанів, зі сх. від Маячки та пн. від траси Херсон-Мелітополь.
На жаль постійно впирався в непроїзні піски ще в межах лісу.
Остання спроба була настільки відчайдушна, що під палючим сонцем дві години відкопувалися.
Ось так я і не побачив нашої пустелі :-(
Так, там скрізь піски починаються ще в лісі. Треба залищати транспорт і йти пішки.