Kanth (Kąty Wrocławskie)

Попередня стаття
Bischwitz am Berge (Біскупці-Підгірні)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Кути-Вроцлавські (Kanth - нім., Kąty Wrocławskie - пол.) - невелике містечко, аналог нашого райцентру, що знаходиться на захід від Вроцлава біля траси до німецького кордону. Тут частково зберігся історичний центр міста з ратушою, площею Ринок та прилеглими вулицями з житловими будинками XVIII-XIX століть.

Ратуша в Кутах-Вроцлавських була побудована в 1879 році в неороманському стилі, точніше вона була добудована до башти, що залишилася від попередньої ратуші.

Перша дерев'яна ратуша в Кутах існувала вже в XV столітті. Пізніше, у 1613 році поряд з нею спорудили цегляну башту. У 1624 році стара ратуша згоріла, а муніципальна влада знаходилось в одному з житлових будинків.

Сьогодні ратуша - це неороманська будівля, вона має чотири крила з внутрішнім двориком, три поверхи, покрита наметовим дахом. На фасадах розташовані центральні виступи з трикутними арками та рустикацією в штукатурці.

Вежа ратуші, виконана у стилі ренесансу, має висоту 36 метрів. В нижній частині вона чотирикутна, верхня частина - це восьмикутник з циферблатом, покритий пірамідальним дахом.

Поруч з ратушою стоїть колишня євангельська церква Святої Ельжбєти, збудована у 1833-1836 рр. за проектом К. Ф. Шинкеля, перебудована після 1945 р.

Кам'яниці на площі Ринок:

В кварталі від Ринку можна знайти парафіяльний костел свв. Апостолів Петра і Павла - готичну споруду першої половини XV століття. Верхня частина вежі з шоломом була добудована у 1827 році.

Вулочки містечка:

Попередня стаття
Bischwitz am Berge (Біскупці-Підгірні)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)