Kamenz (Кам'янець-Зомбковицький)

Попередня стаття
Reichenstein (Золотий Сток)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Сюди я потрапив проїздом з Льондека-Здруй до міста із зловісною назвою Франкенштейн, щоб оглянути замок Маріанни Оранської. По факту він виявився по-бутафорськи стилізованим під замок неоготичним палацом, доступу до якого в день мого приїзду не було. Крім "замку" в Кам'янці є доволі цікавий комплекс цистерціанського абатства. Ще є дуже стримана ратуша і декілька будинків зламу ХІХ-ХХ ст. Більше - нічого особливого, адже Кам'янець-Зомбковицький - швидше село, ніж містечко.

Замок в Кам'янці-Зомбковицькому - це монументальний неоготический палац, розташований на березі річки Ниса Клодзька. Перший замок на цьому місці був побудований в 1096 році, проте незабаром він був покинутий і почав руйнуватися. Будівництво другої фортеці почався в першій половині XIV століття цистерціанцями.

У ХІХ столітті замок разом із землями був куплений голландської принцесою Маріанною Оранської, яка відразу найняла Карла Фрідріха Шинкеля - одного з найвідоміших європейських архітекторів. Будівельні роботи велися до 1848 року, коли вони були зупинені через розлучення власників. Лише в 1853 році архітектор зміг знову приступити до роботи.

Тераси і сад були розроблені в 1858 році Пітером Лене.

Урочисте закінчення будівництва святкували 8 травня 1872 року. Прямокутний палац з чотирма кутовими вежами заввишки 33,6 метрів зайняв площу в 90000 кв. м. У південній частині були побудовані стайні і господарські приміщення. Замок в Кам'янці-Зомбковицькому з парком, тераси, придворні садами став однією з найвишуканіших резиденцій в Сілезії.

Стилізовані замкові башти:

Герб власників:

Галереї:

Подвір'я:

В замкових приміщеннях - кав'ярня:

Поруч із замком - неоготичний євангельський костел ХІХ ст.:

На протилежному від замку березі річки Ниса Клодзька розташоване абатство цистерціанців:

Головна споруда монастиря - бароковий костел Вознесіння Пр. Діви Марії:

Будинок ігумена, в даний час Державний архів:

Кляшторні приміщення:

Шпихлір:

Головна вулиця села:

Дуже скромна ратуша:

Попередня стаття
Reichenstein (Золотий Сток)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)