Гмунден

Давно вже не дивуюсь тому, що наші туристи ігнорують найкрасивіші колоритні європейські містечка, віддаючи перевагу столицям та іншим розкрученим містам. Про Гмунден чули одиниці українців, а бувало їх тут, напевно, ще менше. І я б, напевно, про нього ніколи не почув, якби не GoogleEarth, в який я, плануючи позаминулого року подорож Австрією, випадково наткнувся на маленьке містечко на березі озера Траунзе у Верхній Австрії, де альпійські краєвиди не поступаються швейцарським. Шукаючи цікаві альпійські куточки і далі за допомогою Гугла, мені так і не вдалося знайти нічого кращого за Гмунден.

В Гмундені є все, за що його можна полюбити з першого погляду і назавжди: засніжені Альпи, гірське альпійське озеро, два замки, вузенькі рельєфні вулиці зі старовинними будинками, центральна площа з неповторною ратушею та різнокольоровими кам'яницями. А ще - міська трамвайна лінія з мініатюрним трамвайчиком, якому понад століття.

Саме старовинний трамвай доставить вас із залізничного вокзалу до самого серця містечка. Вокзал в Гмундені далеко від центру, так що насолодитися оригінальним транспортом з позаминулого століття ви приречені.

Салон теж доволі архаїчний:

Трамвайчик доставить вас на площу Франца Йозефа:

Відразу ж кидається в очі приголомшливий вид на озеро Траунзе і Альпи:

В декількох сотень метрів від площі Франца Йозефа знаходиться центральна площа Гмундена - Ратхаусплатц (Ратушна площа). На площі - старовинні будинки з різнокольоровими фасадами:

На площі знаходиться ще одна пам'ятка - гмунденская ратуша. Родзинкою ратуші є її керамічні дзвони, розфарбовані гмунденовскими зеленими і синіми смужками, у них дуже незвичайне звучання. Будівля ратуші побудована в 1574 році.

Ратушна площа розташована на самому березі озера Траунзе. Звідси можна нескінченно спостерігати за альпійськими пейзажами:

З набережної дуже добре видно замок Орт, який добре вписався в альпійський краєвид:

З ратушної площі вулицею Йоханнесгассе піднімимося до міської церкви:

Старими вуличками Гмундена можна гуляти нескінченно, насолоджуючись красою яскравих будинків:

Замок Орт знаходиться на південно-західній околиці Гмундена. До нього можна пройтися пішки набережною, або ж можна скористатися корабликом, який відправляється з Ратушної площі.

Якщо бути точнішими, то замків Орт в Гмундене два: один, найвідоміший, озерний, який стоїть на острові в Траунзее, а другий - наземний, розташований неподалік на березі. Почнемо з наземного замку:

В замку - Різдвяний ярмарок:

До озерного замку з берега веде 123-метровий дерев'яний міст:

Замок Орт відноситься до старих будівель регіону Залькаммергут, його будівництво датується приблизно 909 роком, а перші письмові згадки про нього відносяться 1053 року, використовувався він до якості фортеці для оборони:

В замковому дворику по-повній святкують Різдво:

Різдвяні шопки та ялинки є навіть посеред самого озера:

Так з замку виглядає місто:

І на останок, декілька поглядів на озеро Траунзе і Альпи:

Коментарі

За таким озером і трамваєм слід туди їхати :)
Отож! А мало хто їде :)
А ще у замку на воді часто проходять весілля, там розписують молодят. Також в Гмундені є відома австрійська фабрика посуду Gmundner Keramik. Сам посуд виглядає досить рустикально і коштує дорого, але австрійці пишаються ним, багато хто має вдома такий посуд. Фабрика пропонує майстер-класи по розпису посуду :)