Фотопрогулянка Босфором

Попередня стаття
Beyoğlu, Galatasaray
Наступна стаття
Озеро Ван, ванські кішки та столиця Урарту

Тут зібрані світлини з подорожі паромом по Босфору.
Визначним пам’яткам Босфору і Прибосфор’я: палацам, дерев’яним віллам та фортецям будуть присвячені окремі сторінки.

Босфор — душа Стамбулу, він розділяє світи і зв'язує південь і північ. Звивиста протока завдовжки близько 33 кілометрів сполучає Чорне море з Мармуровим і відокремлює Європу від Азії.

Босфор, як і належить душі Стамбулу, — збори суперечностей. Він навіть тече в дві протилежні сторони одночасно: на поверхні Босфору — досить помітна (приблизно 5 км/год) течія з Чорного моря в Мармурове, в глибині — вода рухається назустріч, з Мармурового в Чорне (так званий «канал»).

Босфор прийнято ділити на Ніжній (від Мармурового моря до фортеці Румелі-хисари) і Верхній. Хоча зараз вся протока формально входить в міську межу Великого Стамбулу, Верхній Босфор до цих пір залишається передмістям, а чорноморське гирло — взагалі довершена дичина і глушина.

Босфор — дзеркало Стамбулу. Береги протоки — це пишнота і простота, велич і витонченість, розкіш і убозтво. Офіційні палаци і казарми є сусідами з романтичними розвалинами, грубими баштами фортець і тихими зеленими пареннями; над дерев'яними прибережними особняками підносяться хмарочоси нових ділових районів.

Босфор — головний міф Стамбулу і взагалі одне з самих міфологизірованних місць на землі. Назва протоки означає по-грецьки «бичій брід»: на цих берегах Зевс, рятуючись від ревнивої дружини, перетворив на телицю свою кохану Іо (перетворення, втім, почесне: «волоокими» неодмінно називали красивих жінок). У цих же краях він сам (знаходячись, як завжди, в полоні звичних асоціацій) перетворився на красеня-бика, щоб умкнути чергову красуню — Європу.

Зараз у Босфору міжнародний статус (що туркам дуже не подобається). Коли по протоці йде супертанкер довжиною метрів в триста, на набережних збираються натовпи. Але не тільки ради видовища (неймовірно величного), а ще і з неспокою: щонайменша помилка такого чудовиська може привести до страшної катастрофи в самому центрі 13-мільйонного мегаполісу.

Бейоглу і палац Долмабахче:

Причал Кабаташ:

Мечеть Ортакьой:

Район Бебек:

Азійський берег:

Другий міст і фортеця Румелі:

Присілок Емірган:

Причал Калніка:

Вілли в районі Енікьой:

Тут навіть і костел є:

Верхній Босфор:

Вид на район Бюйюкдере:

До Чорного моря все ближче й ближче:

Присілок Сарійєр:

Пагорб Святого Йуши:

Фортеця Йорос:

А ось, нарешті, і Чорне море:

Пливемо у зворотному напрямку, розглядаючи вілли на Азіатському березі:

Дівоча башта (Kiz Kulesi), що стоїть на маленькому острівці недалеко від уськюдарського берега, — такий же символ Стамбулу, як Блакитна мечеть або Галатськая башта. Вона була побудована ще у візантійський час і служила спочатку сторожовою вежею, а потім маяком, в'язницею і арсеналом. Зараз тут відкрили ресторан з «місцевим колоритом»: танцем живота, нестерпно гучною музикою і абсолютно неймовірними для дешевого Стамбулу цінами.

 

 

Попередня стаття
Beyoğlu, Galatasaray
Наступна стаття
Озеро Ван, ванські кішки та столиця Урарту

Коментарі

і скільки вартувала тобі така прогулянка по Боспору?
17,5 лір. Тобто 87 гривень :)
Насправді, побічив всього десь на 10000 лір! :) Далі буде
ти витратив 49714 грн.?!
Не повірю)))
Принаймні, якщо б мав таку суму, то витратив би, щоб так побачити :)
Розпалюєш апетит, з нетерпінням чекаю на подальші фото :)
Ой, наверне вже в понеділок :)