Еренгаузен

Попередня стаття
Грац
Наступна стаття
Ляйбніц

Мене дуже вразило село Еренгаузен на південь від Граца, яке я побачив з вікна електрички і вирішив вийти тут. Розташовано воно майже на кордоні із Словенією на березі річки Мюр. У ході розвідки в селі з 1 тис. населення я виявив два замки, ратушу та два шикарних барокових храми.
no title

Якщо зберетеся їхати в село, то візьміть до уваги той факт, що там немає жодного магазина. Принаймні мені його знайти не вдалося. Я в буквальному сенсі трохи не вмер від спраги. Спека була неможлива. В єдиному кафе холодних напоїв не виявилося. Попити води вдалося лише на зворотньому шліху в місті Ляйбніц.

Поселення відоме з ХІ століття, коли графи Sponheim розпочали будівництво греблі на переході через річку Мюр. Збудований тут замок був частиною поясу оборони на кордоні з угорцями. Близько 1100 року замок перейшов у володіння монастриря Святого Павла в Карінтії. Вперше під назвою Ernhus замок згадується у 1260 році у дарчій грамоті герцога Фрідріха ІІ Австрійського.
no title

У 1543 році граф Георг Шаунберг продав замок графу Криштофу фон Еггенбергу, батьку Рупхерта фон Еггенберга, будівничого барокового мавзолею біля замку. З 1543 року до 1755 року відбудований у ренесансному стилі замок Еренгаузен був у володінні Еггенбергів. Еггенберги володіли і іншим замком в околицях Граца, про нього я вже писав.

В'їзна брама замку:

Бастіон:

Скульптура лева в парку біля замку:

Мавзолей, що будували Рупхерт фон Еггенберг та його племінник Вольф фон Еггенберг з 1609 року з перервами аж до 1693 року, проектував італійський живописець і архітектор Giovanni Pietro de Pomis. Він був придворним архітектором Фердинанда ІІ - імператора Священної Римської імперії. Тому й витвір вийшов таким шедевральним.
no title

Мавзолей, збудований в стилі рококо, має багато прикрас у вигляді барокових статуй.

У підніжжя гори, на якій стоїть замок і мавзолей, на головній Ринковій площі села (Марктплятц) знаходиться маленька граційна барокова ратуша і фонтан Emmabrunnen:
no title

Поряд з нею - ще один бароковий шедевр. Це - приходська церква Діви Марії Болісної, збудована у 1752–1755 роках за проектом Джоана Фухса.

Церква пишно прикрашена бароковими скульптурами.
no title

На околиці села знаходиться ще один замок - Georgischlössl:no title

Замок був збудований приблизно у 1850 році графом Аттемсом в стилі англійської неоготики. Між 1870 та 1880 роками належав поетові Дітриху Штефану фон Мілов.

В'їзна брама:

Стара забудова в центрі містечка:

Млин:

Попередня стаття
Грац
Наступна стаття
Ляйбніц