Замок Еггенберг

Наступна стаття
Ляйбніц

Замок Еггенберг - найбільша арістократична резиденція Штирії, знаходиться на західній околиці Граца. З головного залізничного вокзалу Граца сюди їздить трамвай №1. Зупинка так і називається - Schloss Eggenberg. Вхід на територію парку, де розташований замок, коштує 2 євро. В сам замок я ходив, бо був рано з ранку і він був ще зачинений.
no title

Резиденцію у 1625 р. наказав звести князь Еггенберг, фаворит і найближчий радник імператора Фердинанда II, свого роду австрійський Рішельє. Його улюблений архітектор Джованні П'єтро де Поміс, пам'ятаючи про захоплення князя астрологією, спроектував будівлю у дусі ренесансної гармонії. До складу палацово-паркового комплексу увійшла позднеготическая каплиця, побудована предками князя.

У будівлі де Поміса все було покликане нагадувати про хід часу і рух зірок: чотири бічні вежі символізують пори року, 52 кімнати - кількість тижнів в році, 24 службові приміщення - кількість годин в добі. За деякими підрахунками, в резиденції рівно 365 вікон, по числу днів в році. Астрономічна іконографія триває у фресках центрального Залу планет, в оранжереї і в найстарішій частині саду.

Замок був закінчений вже після смерті замовника, в 1635 році. Основні обробні роботи припали на 1641-46 олки. У 1666 р. онук замовника доручив художникові Вайсенкірхеру виконати для замку 600 малювальних робіт, які досі прикрашають його стіни. Після смерті останнього з Еггенбергів замок успадкували їх родичі, Герберштейни; вони володіли резиденцією до 1939 року. У XVIII столітті замок був наново мебльований в стилі рококо, а старовинний регулярний парк був замінений англійським.

У 1939 році замок перейшов від Герберштейнів до уряду землі Штирия. Граф Філіп Меран, один з морганатичних нащадків австрійських імператорів, організував тут музей полювання. Він входить в структуру Художнього музею Граця, найстарішого в країні.

Головний фасад замку:

Родинний герб на головному фасаді:

Замковий двір:

Годинникова вежа:

Еггенберг - райський куточок розкішним парком з озерами, альтанками і скульптурами:
no title

Пави гуляють прямо перед замком:
no title

В'їзна брама замку:

Наступна стаття
Ляйбніц