Дюрнштайн

Попередня стаття
Штайн на Дунаї
Наступна стаття
Санкт-Пельтен

Найцікавіший куточок долини Вахау - містечко Дюрнштайн на лівому березі Дунаю. Дістатися сюди можна з Кремса чи Мелька автобусом, який курсує раз на годину. Місто з населенням трохи більше 800 мешканців затиснуто між Дунаєм та горами зі схилами, вкритими виноградниками. Над дунайським берегом домінує монастир августинів з бароковою дзвіницею церкви Маріє-Гіммельфарт, а над містечком височіють руїни замку Кюнрингербург, в якому у свій час був заточений англійський король Річард I Левине Серце. Саме містечко - це лабіринти вузьких вулочок із середньовічними будиночками.

Мосту через Дунай в Дюрншайні немає. Зате кожні 15 хвилин курсує паром. Переправитися на протилежний берег Дунаю треба обов'язково: саме звідти відкривається найкращий вид на містечко:

На горі над містом збереглися руїни замку Кюнрингербург. Замок був побудований в XII столітті і набув популярності тим, що саме в нього був поміщений король Англії Річард I Левове Серце, узятий в полон австрійським герцогом Леопольдом V під час свого повернення з III хрестового походу.

no title

Найцікавіше в Дюрнштайні - монастир Августинів з бароковою церквою Марие-Хіммельфарт. Монастир був заснований в 1410 році, аж до кінця XVIII століття неодноразово перебудовувався. Дзвіниця церкви Маріе-Гіммельфарт (Успіння Богородиці) - одна з перлин австрійського бароко і символ міста. Будівництво церкви було закінчене в 1725 році.

no title

 

no title

Монастирське подвір'я:

 

 

В інтер'єрах монастирської церкви не менш розкішно, ніж зовні:
no title

 

 

Ратуша в Дюрнштайні:
no title

 

 

Головна вулочка Дюрнштайну:
no title

Пара маленьких площ у містечку:

 

Церква Кунігунди:

Руїни ще одного середньовічного храму:

Вид на Дунай:

По всьому містечку збереглися залишки міських укріплень: стіни, башти та брами:

Бастіон:

Східні ворота міста - Кремс-Тор:

Вид на Дюрнштайн зі сходу:

 

 

Попередня стаття
Штайн на Дунаї
Наступна стаття
Санкт-Пельтен