Данівка

Попередня стаття
Козелець
Наступна стаття
Чемер

В декількох кілометрах на схід від Козельця поблизу села Данівка знаходиться один з яскравих екземплярів козацького бароко - храм св. Георгія, який знаходиться на території Данівського Свято-Георгіївського жіночого монастиря. Монастир заснований в ім'я мученика Георгія 1654 року на честь перемоги над поляками під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького ченцями Козелецького Свято-Троїцького монастиря.

 

Будівництво кам'яного головного монастирського храму в ім'я святого Георгія почалося у 1741 році. Освятили церкву в 1754 році. Вже у 1756 в храмі сталася пожежа. Гроші на відновлення виділив Козелецький полковник Юхим Дараган, який був одружений на сестрі братів Розумовських і садиба якого ("Покорщина") знаходилася за 5 км від монастиря. У 1770 храм повторно освятили.

Георгіївський собор - один з найкращих, побудованих в Україні у XVIII сторіччі. Собор у плані прямокутний, з внутрішніми несучими колонами. Бані собору розташовуються по осі захід-схід, що традиційно для дерев'яних тридільної церков. З трьох сторін до собору приставлені невисокі в квадратні тамбури. Під усім собором є підвал.

Зовнішній декор храму заскромний для періоду бароко. Тільки підбанні барабани прикрашені соковитою білої ліпниною. Собор має суворий вигляд, наближений до оборонної архітектури.

 

Попередня стаття
Козелець
Наступна стаття
Чемер