Burg Tzschocha (замок Чоха)

Попередня стаття
Lauban (Любань)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Замок Чоха (нім. - Burg Tzschocha, польськ. - Zamek Czocha) можна назвати другим за цікавістю замком Нижньої Сілезії після величного замку Füerstenberg (Książ). Замок Чоха знаходиться в передгір’ях Судетів в селі Суха (Sucha) поблизу міста Лешна (Leśna) на березі озера Лешна. Замок краще відвідувати ввечері, коли сонце, що сідає за горизонт, освітлює його найкраще. Чоха має усі елементи справжнього середньовічного замку - вежу-донжон, рів з замковим мостом, потужні стіни, в'їзну браму.

Замок був побудований в 1241-1247 роках в якості прикордонної фортеці на чесько-лужицькому кордоні за наказом чеського короля Вацлава I. У 1253 році замок був переданий єпископові Конраду фон Валхаузену. У 1319 році комплекс став частиною герцогства Генріха I, а після його смерті перейшов у власність герцога Болька II.

В середині 14-го століття фортеця була захоплена Карлом IV - імператором Священної Римської імперії і королем Богемії. У 1389 році замок відійшов до знатного роду Дон фон Клюкс. Оборонна фортеця була обложена гуситами на початку п'ятнадцятого століття, які захопили її в 1427 році.

У 1453 році замок був придбаний сім'єю фон Ностіца, яка володіла ним упродовж 250 років. За цей час фортеця була двічі реконструйована: в 1525 і в 1611 роках. Стіни замку були посилені так, що витримали шведську облогу під час Тридцятирічної війни. У 1703 році замок був куплений Хартвигом фон Учтрицом, впливовим придворним Августа II Сильного. В середині серпня 1793 року замок згорів.

У 1909 році руїни були куплені виробником сигар з Дрездена, який найняв берлінського архітектора Бодо Ебхарта для відновлення замку по картинах 1703 роки. Сам власник був близький до імператорського двору Росії, тому в замку практично не бував.

Після Другої світової війни замок був розграбований і солдатами Червоної Армії і польськими злодіями. Предмети меблів були вкрадені, а у кінці 1940-х і початку 1950-х замок слугував будинком для біженців з Греції. У 1952 році замок перейшов в руки польської армії і використовувався як військовий будинок відпочинку, тому був стертий з офіційних географічних карт. Лише у вересні 1996 року замок був відкритий для громадськості в якості готелю і конференц-центра.

В'їзна брама замку:
IMG_6192.JPG

Замок оточений ровом:
IMG_6192.JPG

Через рів перекинутий міст:
IMG_6192.JPG

Герб над вхідним порталом:

Одна з башт:

Замковий двір:

Галерея:

Бійниці:

В замку влаштовано готель. Зберіглося трохи інтер'єрів:

Господарські будівлі:

Наостанок, ще пара ракурсів замку:

Попередня стаття
Lauban (Любань)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)