Ботсвана - недружня до українців країна

Африка на 99 відсотків залишила в мене найприємніші враження. 1 відсоток негативу прийшовся на Ботсвану. Перед виїздом ми придбали сафарі в національному парку "Чобе" в Ботсвані. Це мало бути єдине сафарі, яке ми мали відвідати в Африці. Вибір на Чобе випав тому, що це самий дешевий варіант сафарі і за один день можна було побачити величезну кількість тварин. На сайті міграційної служби Замбії на сторінці, присвяченій KazaViza (єдина туристична віза для Замбії і Зімбабве) було написано, що користувачі візи мають також право відвідати Ботсвану за умови в’їзду і повернення в той же день. Було також зазначено, що це стосуються і громадян України. Коли ми потрапили на кордон Зімбабве з Ботсваною (прикордонний пункт Kazungula), прикордонники заявили, що вперше про це чують. Я відкрив сайт і показав їм цю інформацію. Вони ж дістали перелік країн, яким потрібна віза, і серед них була Україна (поряд з якимись країнами 3-го світу).

Я запропонував, щоб купити візу і з візою заїхати в Ботсвану. Вони категорично заперечили. При цьому усіх, у тому числі і росіян, пускали без візи. ЗАКЛИКАЮ МАНДРІВНИКІВ-УКРАЇНЦІВ ДО БОЙКОТУ БОТСВАНИ!!! Поведінка ботсванських прикордонників по відношенню до двох українських туристів - це ставлення не персонально до нас, це ставлення до України, як держави, і до українців, як нації. Розумію, що прикордонники особливо ні в чому не винні, вони отримали вказівки так діяти по відношенню до українців від влади Ботсвани. Така поведінка африканської країни просто не піддається логіці: туристи купили тур-пакет, везуть в країну свої гроші щоб підтримати їхню далеко не найбагатшу економіку, а вони не пускають туристів в країну. На сьогодні я відвідав 49 країну і жодна з цих країн не ставилася так до українців, як Ботсвана!

Слід віддати належне зімбабвійській турфірмі Africa Zim Travel & Tours, представник якої разом з нами наполегливо добивався від придурковатих ботсванських чиновників щоб нас пустили на сафарі. Коли стало зрозуміло, що нічого не вийде, він не лише повернув нам всі гроші, але і не взяв жодної копійки за те, що провіз нас 140 кілометрів на своїй машині і витратив купу часу. По дорозі ми ще раз побачили слонів.

700 метрів кордону з Ботсваною має Замбія. Кордон проходить річкою Замбезі в містечку Казунгула.
Ботсванський берег:

Між Замбією і Ботсваною будується автомобільний міст: