Болеславець (Bunzlau, Bolesławiec)

Попередня стаття
Jauer (Jawor)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Болеславець - одне з найкрасивіших місць у Нижньосілезькому воєводстві неподалік від кордону з Німеччиною. Найцікавіше в місті - це площа Ринок, яка вважається однією з найгарніших не лише у Польщі, а й у всій Європі. Ринкова площа з ратушею разом із навколишніми вулицями являє собою великий комплекс середньовічних будівель, будинків епохи ренесансу, бароко і класицистичного періоду. В містобудівний ансамбль міста гарно вписалися як багатовічні храми і міські стіни, так і цікаві будівлі XIX і XX століть. Крім того, у Болеславці варто побачити зведений над річкою Бубр найдовший в Польщі залізничний віадук.

В центрі площі Ринок барокова ратуша з елементами готики, перебудована у 1525 році з більш ранньої споруди Венделем Роскопфом.

З тої будівлі до наших днів дійшла готична вежа.

Вежу вінчає каска з ліхтарем, на якому поміщено прапорець з датою "1945".

Основним об'єм ратуші у стилі бароко був створений під час перебудови у 1776-1781 роках. Наступні ремонти і перебудови, з яких найважливіша мала місце в 1893, значно не змінили зовнішнього вигляду споруди.

У 1945 році внаслідок воєнних дій ратуша була пошкоджена, а в 1962-1966 роках - відремонтована. Ратушу, як і раніше, займає міська влада, а її частину пристосовано під зал шлюбів і ресторан. Останньої реновації ратуша зазнала у 2013 році.

Портал ратуші:

Центральна площа Болеславця, що оточує ратушу, - Ринок Старого міста - з чотирьох боків забудована ренесансними кам'яницями, більшість з яких була збудована у XVIII столітті.

Західний бік Ринку:

Північно-західна частина:

Північний бік Ринку Старого міста:

На східній частині Ринку - всього 4 кам'яниці:

Найцікавіша - південна частина Старого Ринку:

Кам'яниця XVIII ст. на південному боці Ринку:

Поруч з нею - кам'яниця "Пястівська брама", XVII ст.:

На східній частині Ринку стоїть парафіяльний костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії та св. Миколая, зведений у XV-XVI ст. у пізньоготичному стилі:

Портал костелу:

В південно-західному кутку міських оборонних укріплень розташовувався княжий замок. З тих часів зберігся бастіон з фрагментом стіни та декількома баштами:

Сьогодні на місці замку стоїть величезний костел Богоматері Невпинній Допомоги. Базиліка була побудована в 1756 році протестантами-євангелістами устрогому стиліз елементами бароко.

Пізніше, у 1835 році, до костелу прибудували неоготичну вежу-дзвінницю:

Костел та Ринок Старого міста з’єднує вулиця Пруса, на якій також є багато гарних кам'яниць:

На північний захід від Ринку можна знайти чудову неоготичну будівлю районного суду, 1861–1864 рр.:

Одна з міських вілл:

На західній околиці Болеславця знаходиться унікальна пам'ятка - залізничний міст-віадук через річку Бубр. Найдовший у Польщі віадук, що нагадує римські, збудовано у 1846 році.

Віадук має довжину 490 метрів і висоту - 35 метрів.

Попередня стаття
Jauer (Jawor)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)