Boberstein (Бобрув)

Попередня стаття
Schildau (Воянув)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Замок-палац Бобрув (schloss Boberstein - нім., pałac Bobrów - польськ.) знаходиться в 1,5 кілометрах на схід від замку Шильдау (Воянув) в Долині палаців поблизу міста Єленя Гура (Гіршберг). Палац - один з найкрасивіших і найвишуканіших у Сілезії. Однак те, що ви бачите зараз на картинці - це лише його зменшена копія, що знаходится в Парку мініатюр у розташованому неподалік містечку Schmiedeberg (Ковари). Сам палац у Бобруві наразі перебуває у жалюгідному стані. Начебто, відбувається його реставрації, але вже декілька років жодних зрушень візуально не видно. Але навіть в такому вигляді замок-палац вражає своїми архітектурними формами і деталями.

Перший мурований об'єкт на місці нинішнього палацу був зведений близько 1450 року і виконував функцію переправи через Бобер. Історики не здатні встановити, чи був то замок, чи сторожова башта. У II половині XV ст. маєток в Бобруві належав до сім'ї Schaffgotsch. На зламі XVI-XVII століть власником маєтку став Nickel von Zedlitz. Імовірно на місці сьогоднішнього палацу вибудував він просту кам'яну садибу.

Близько першої половини XVII ст. відбулася наступна перебудова, після чого Carl Christoph von Zedlitz перепродав маєток Anna von Nostitz. Протягом століття садиба проходила зрук в руки, у т.ч. єзуїтського ордену Єленьої Гури, родин SchaffgotschDaniel von Buch, графа RothkirchErnestyn von Köckritz. В кінці XIX ст. власником став Hans Rudolf von Decker. Він вирішив ґрунтовно перебудувати палац згідно проекту берлінського архітектора Paul Roetgera. Палац в руках сім'ї von Decker залишався до 1921 року.

Перед Другою світовою війною палац був куплений урядом третього рейху з метою створення в ньому центру навчання штурмових загонів. У 1945 році в палаці тимчасово розташувалася Червона армія. Потім палац призначався для різних цілей. Йому розібрали дах у 70-х роках, і це призвело до фатальних руйнацій палацу.

З 1994 року палац належить польсько-німецькій Асоціації з популяризації, відновлення та збереження історичних пам'яток архітектури, культури і традиції в Сілезії. Начебто ремонт відбувається (палац стоїть в риштуваннях), але його результатів не видно. На територію ви не потрапите, паркан зачинено.

Палац у плані чотирикутний, 3х-поверховий. Посередині будівлі палацу знаходиться чотирикутна вежа. Фасад облицьовано червоною цеглою з білими кутовими елементами, що нагадує французький ренесанс. Палац прикрашено безліччю башточок, еркерів і торців.

Палац охороняє лев, щотримає в руках герб власників:

Два леви прикрашають в'їзну браму палацу:

Модель палацу в музеї мініатюр в Коварах:

"Судова корчма" - залишок фільварку на протилежному березі річки Бобер:

Панорама села Бобрув:

Попередня стаття
Schildau (Воянув)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)