Ашгабат (Туркменістан)

3 - 4 вересня на чолі української урядової делегації взяв участь у Міжнародній конференції високого рівня, присвяченої ролі транзитно-транспортних коридорів в забезпечені міжнародного співробітництва, стабільності та сталого розвитку в Ашгабаті (Туркменістан). Крім того, зустрівся з Його Високопревосходительством Шановним паном Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим. Разом з Шановним Президентом взяв участь у відкритті трьох інфраструктурних об'єктів: митного терміналу, пасажирського автобусного терміналу та початку будівництва нової високошвидкісної автомобільної траси Ашгабат - Туркменбаші.

В проміжках між багатьма заходами (програма була дуже насиченою, починалася в 6:00 ранку і закінчувалася піздно увечері) вдалося трохи подивитися столицю. В день це було досить непросто: тільки достаєш фотоапарат, відразу ж підбігають працівники правоохоронних органів і спецслужб та забороняють робити знімки. Але маючи великий досвід подорожей і досвід фотографування в недозволених місцях, для мене не було проблемою зробити багато фото, щоб показати їх вам, шановні читачі мого журналу. Адже, Тукрменістан - закрита країна зі строгим візовим режимом, і просто так, з туристичними цілями, туди не потрапиш.

Разом з Його Високопревосходительством Шановним паном Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим:

Крім того, разом з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Туркменістані Валентином Шевальовим провели перемовини з Начальником Державної національної служби «Туркменховайоллари» («Туркменскі авіалинії») шановним паном Мерданом Аязовим щодо відновлення повітряного сполучення між Україною в Туркменістаном. Представник туркменської сторони запевнив у зацікавленості керівництва країни якомога швидше відновити прямий маршрут. Йдеться про відновлення рейсів до Києва та інших українських міст Туркменських авіаліній та надання дозволу на використання маршруту Міжнародним Українським Авіалініям. Сподіваюсь, що найближчим часом з Ашгабату та Києва можна буде долетіти без пересадок в Мінську чи Стамбулі. Адже це - утричі дешевше, не кажучи вже про зекономлений час.</span>

Сьогодні в Україні навчаються близько 13 тисяч туркменських студентів. А до розвалу СРСР в Туркменістані проживало 35 тис. українців (скільки зараз - важко сказати, бо такої статистики не знайшов). Крім того, серед мешканців Туркменістану є досить популярним відпочинок в літній період в Україні, зокрема в Трускавці. Є сподівання, що Туркменістан найближчим часом лібералізує візовим режим, і більше українців буде мати зможуть побачити цю одну з найбільш оригінальних і незвичайних країн.

Президентський палац - резиденція Його Високопревосходительства Шановного пана Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова:

Палац Рухийєт:

Нова резиденція Президента:

Над Ашгабатом нависає гірський масив Копетдаг:

Мечеть Ертогрул Газі:

Міністерство тексильної індустрії:

Міністерство інформації:

Sergi Kosgy congress hall:

Ще якась урядова установа:

В Ашгабаті багато парків і фонтанів:

Житлові будинки в центрі міста:

А такий вид відкривався з вікна готелю:

А так урядовий квартал виглядає вночі:

Взагалі, нічний Ашгабат - це щось неймовірно. В місті підсвічується все, підсвічується всьома кольорами, які тільки є.

Палац урочистих подій:

Стадіон:

Готель Ілдиз - аналогія готелю Парус в Дубаї:

Монумент Нейтралітету на трох опорах:

Статуя Туркменбаші на вершині монументу:

З вершини Монументу Нейтралітету відкриваєтся неймовірний вид на місто:

Монумент Незалежності:

Пам'ятниу Туркменбаші біля Монументу Незалежності:

Пам'ятник засновнику туркменського народу та іншим історичним особистостям біля Монументу Незалежності:

Туркменський культурний центр:

Фонтан:

На зворотньому перельоті в Стамбул "Туркменськими авіалініями" чекало багато сюопризів з вікна ілюминатору.

Гори Копетдаг:

Південно-Західний Туркменістан:

Берег Каспійського моря біля Туркменбаші:

Арменія:

Найбільший сюрприз польоту - Арарат:

Малий і Великий Арарат:

Вулкан Ерджияс. 8 років тому я піднімався на нього:

Азійська частина Стамбулу:

Острів Кіналіада в Мармуровому морі:

Коментарі

екзотика типу Північної Кореї )
Десь так. Але в Туркменістані на відміну від Північної Кореї є що їсти :)
Країна дуже цікава і настільки ж незрозуміла.
Колись шукав інформацію щодо отримання їхньої візи і зрозумів, що потрапити туди не будучи в складі офіційної делегації малоймовірно.. П.С.
"Його Високопревосходительством Шановним паном Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим" - навіщо ж так офіційно:)?
Країна дуже незрозуміло, і потрапити дійсно неможливо. Щодо титулу, то це таке згадування є обов'язковим :) А місцевим ще обов'язково додавати "Аркадаг"
Місцевим не позаздриш.
Я, доречі, кілька років тому в Стамбулі познайомився з туркменом, який сказав щось в стилі "Я краще відріжу собі ногу ніж туди повернусь"
Ви усі помиляєтесь. В Туркменістані зараз офіційно епоха щастя і могутності :)
Амінь:)
А вулиці ж які порожні! Спасибі за розповідь. І фото гір з літачка теж дуже гарні.
Дякую!
Так, людей на вулицях майже немає. Не знаю, чому.
а люди де? навіть на фото з КНДР людей побільше буде)))
Немає людей. Чому, не знаю :)
вражає. дякую!
Прошу, на здоров'я! :)
Ашгабат (Туркменістан) Користувач посилається на ваш запис з Ашгабат (Туркменістан) пишучи: [...] Оригинал взят у в Ашгабат (Туркменістан) [...]
Хм, дивно, дійсно людей зовсім не видно... А не в блискучій столиці довелося побувати? А що за монумент Нейтралитету? Що то за таке, що йому аж монунмент потрібен?
Так, довелося :) Нейтралітет - це офіційна політика Туркменістану. Тому цілком логічно, що йому існує пам'ятник :)
А буде про то щось? Ну, якщо їм вдасться протриматися в нейтралітеті років зо 100, от тоді вже можна ставити йому монумент, а так..
Ні, на жаль не буде
Зовсім-зовсім було заборонено знімати чи часу не було?
І перше, і друге.