Arnsdorf (Мілкув)

Попередня стаття
Erdmannsdorf (Мислаковіце)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Мілкув (Arnsdorf - нім., Miłków - польськ.) - одне з найстаріших сіл у передгір'ях Судетів, розташоване на річці Млинівка на висоті 413 - 650 метрів над рівнем моря. Небагаточисленних туристів, які прямують в курортний Карпач, Мілкув приваблює своїм яскраво-червоним бароковим палацом середини XVII століття, який сьогодні знаходиться в приватних руках. Палац збудував у 1667 році Карл Генріх фон Церотін.

Після пожежі 1768 році палац відбудував тодішній власник, граф Іоганн Непомуцен Лодрон-Латеран. Тоді палац отримав класицистичні елементи, а навколо нього з'явився ландшафтний парк.

Чергові зміни були внесені у XIX ст. тодішніми власниками - родиною Матушків, але вони зачепили лише планування і декор. Останніми власниками палацу перед 1945 була сім'я фон Шметтау. У їх володінні палац був до закінчення Другої світової війни. Після війни в палаці було облаштовано будинок відпочинку. З 1996 палац є приватною власністю і служить у якості готелю і ресторану.
 

 

Палац в Мілкуві - це велична двоповерхова будівля у формі підкови. Її покривають високі мансардні дахи з димарями і слуховими вікнами.
 

Головний вхід розташований в центрі і увінчаний колонами з портиком. Інтер'єри зберегли з часів останньої перебудови. На першому поверсі основні приміщення.
 

Поруч розташовані садибні будівлі, оточені великим ландшафтним парком.
 

Фільваркові будівлі та парафіяльний костел св. Ядвіги, XVIII ст.:
 

Брама палацу та башта євангельського костелу1755 р.:

Попередня стаття
Erdmannsdorf (Мислаковіце)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)