Ватикан та собор св. Петра

У Ватикані я побував на побував на початку 2020 року, коли прямував разом із моєю першою групою мандрівників у свою першу авторську подорож Південною Америкою. В нас була пересадка у Римі і ми мали трохи більше половини вільного дня. Прибувши до Риму, ми відразу ж поїхали до Ватикану.

Ватикан - це суверенна держава, розташована в Римі, Італія. Це найменша незалежна держава світу, але також одна з найважливіших у світі з релігійного та культурного погляду. Ватикан є центром Римсько-Католицької церкви і є домом для Папи Римського.

Йдемо вулицею Via della Conciliazione, що прямує до Ватикану і площі св. Петра:

Бачимо, як перед нами прямують до Ватикану якісь єзуїти:

Кордон між Італією (Римом) і Ватиканом - ось ця біля лінія:

За лінією починається Ватикан і площа св. Петра, на якій розташований головний римо-католицький храм світу - собор. Святого Петра.

Площа Святого Петра - це грандіозна площа, розташована перед Собором Святого Петра. Вона була спроектована архітектором Лоренцо Берніні в 17 столітті і є одним з найвідоміших місць у світі. Площа має форму еліпса і оточена колонадою з 284 колон. Площа Святого Петра є місцем проведення багатьох важливих подій, таких як папські зустрічі з віруючими, виступи Папи Римського та інші релігійні та культурні заходи.

Підходимо до площі і офігіваємо з черги, яку треба відстояти, щоб потрапити у собор! Вибору немає, довелося стати в чергу і чекати.

Колонада площі Святого Петра:

Головний фасад Собору Святого Петра:

Римська поліція:

Поки стоїмо в черзі, роздивляємося архітектурні деталі на площі Святого Петра. Одна із скульптурних груп біля колонади:

Посередині площі знаходиться єгипетський обеліск, який був привезений до Риму імператором Калігулою в 1 столітті нашої ери.

Фонтан Берніні:

Дерева над колонадою - то Сади Ватикану:

Роздивляємося архітектурні деталі собору Святого Петра:

Собор Святого Петра є шедевром ренесансної та барокової архітектури. Він має довжину 218 метрів, ширину 140 метрів і висоту 46 метрів. У соборі є багато великих творів мистецтва, включаючи статую Святого Петра роботи Мікеланджело, фрески Рафаеля та інші.

Нарешті, заходимо всередину!

Собор Святого Петра - це найбільший католицький собор у світі і один з найбільших храмів у світі. Він розташований у Ватикані, Італія, і є домом для Папи Римського. Собор був спроектований багатьма архітекторами, включаючи Донато Браманте, Рафаеля, Мікеланджело та Карло Мадерно. Будівництво собору тривало з 15 століття до 17 століття.

Величність інтер'єрів храму вражає!

Стеля бічної нави:

Пройом між бічною та головною навами:

Розписи стелі під головною банею храму:

Собор Святого Петра може вмістити до 60 000 людей!

Народ чекає на Папу Римського:

Одна з бічних каплиць:

Стеля над бічною каплицею:

Ватиканський гвардієць:

Нарешті, вийшов Пара Римський Франциск. За іронією долі він був аргентинцем. І ми прямували до Аргентини. Ми вважаємо, що зустріч з Папою - це був знак вдачі. І дійсно, наша 23-денна подорож 7 країнами прошла ідеально!

Коли вийшли з собору, вже почало темніти. Вечірня площа св. Петра у Ватикані:

Почесна варта біля головного в'їзду до резиденції Папи Римського:

Ватиканська поштова скринька:

Бічний вид на Собор Святого Петра:

Вечірні деталі собору:

Святий Петро:

Фонтан Берніні:

Площі Святого Петра та Собор ввечері:

Захід сонця на фоні Собору Святого Петра під час другого візиту до Риму: