Трогір, ч.5: пам'ятки міста

Попередня стаття
Трогір, ч.4: набережна

Закінчую серію фото прогулянок по Трогіру. Сьогодні покажу архітектурні пам’ятки міста, про як не розповідав у попередніх матеріалах. Як вже писав, весь історичний центр міста з усіма його пам’ятками включений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Почнемо з центральної площі міста, яка названа на честь папи Іоанна Павла ІІ. Домінанта площі – катедра Св Ловре, про яку вже розповідалося раніше. Напроти – один з символів міста – годинникова вежа, яка найбільш імпозантно виглядає з дзвіниці катедри.

Ратуша (XIV ст.) в Трогірі дуже стримана. Зате має аж три герби на фасаді. aYC5c.jpg На площі розташовано два палаци Чіпіко – видатного полководця, гуманіста і письменника. Великий (старий) палац Чіпіко (XIV ст.): N98qz.jpg Малий (новий) палац Чіпіко (XV ст.): IMG_2886 Поруч із ратушею – церква Івана Хрестителя (XIII ст.): IMG_2838-1 Вглибині кварталу розташований оборонний монастир Св.Миколая (XI ст.): IMG_2895 IMG_2896 IMG_2897 IMG_2898 Через південну міську браму (XVI ст.) можна вийти з монастиря на набережну: IMG_2899 IMG_2900 Палац Андреіс (XIII – XIV ст.): IMG_3178-1 IMG_3181 Портал дому Богофорте (XV ст.): Домініканський монастир (XIII ст.): IMG_2910

Келії монастиря:

Церква Всіх Святих (XVI ст.) поруч з кляштором домініканців:

Портал палацу Стафеліо (XV ст.): IMG_3184 Церква Леді Кармель (XVII ст.):

Церква Св. Апостола Петра (XV ст.):

Дзвіниця церкви Св. Михаїла (XVI ст.): Головний вхід до міста розташований з північного боку. Північна міська брама із статуєю Св.Урсуси (XVII ст.): IMG_2934 IMG_2936 Башта Св.Марка (XVI ст.) Старий млин по дорозі до аеропорту:

Попередня стаття
Трогір, ч.4: набережна

Коментарі

симпатичний сей Трогір.
що правда, то правда!
Це місце гідно щоб його відвідати.
100 відсотків!!!
Неописуемая красота! Все очень старинно и аутентично.
Спасібо!
Хочу тужи знову:)
у кожного свій погляд - і знайоме, і незнайоме місто водночас:) До аеропорту не їхали, тому млина я і не пам'ятаю навіть:)) дякую:))
Ми там ще багато всього відшукали. Особливо вразила Каштела: там аж 8 замків! :)