Торунь: ратуша Старого міста

Наступна стаття
Торунь: Нове місто

В центрі Ринку Старого Міста в Торуні височіє ратуша Старого міста, створена у XIII столітті в популярному у Помор'ї стилі червоної цегляної готики. Колись ратуша Торуня вважалася найбільшою і найкрасивішою в Північній Європі. З часів володіння краєм лицарів Тевтонського ордену (XIII століття) на цьому місці розташовувалися крамниці і будинки купців, суконні і хлібні ряди, Палата мір і вагів. У ратуші, крім муніципалітету, працює експозиція Музею древньої ікони і скульптури, а на ратушну вежу можна піднялися, і оглянути неповторний Торунь з висоти пташиного польоту.

У 1393 році міська рада Торуня отримала право на спорудження нової ратуші. Старі будинки були об'єднані в масивний квадрат з двориком в центрі. На початку XVII століття був надбудований третій поверх, з'явилися кутові вежі, були красиво оформлені внутрішні зали і кімнати. У 1722-1737 роках ратушу, сильно постраждала під час штурму Торуня шведськими військами, була відремонтована.

Жителі Торуня вважають свою ратушу велетенським календарем. 4 сторони ратуші - це чотири пори року, вежа з годинником - рік, 12 великих залів і 52 кімнати усередині ратуші - відповідно, 12 місяців і 52 тижні в році. І навіть кількість днів дотримана точно - нібито в ратуші всього 366 вікон, одно з яких відкривається тільки у високосні роки.

Включена в квадрат ратуші Годинникова вежа - найвища і найстаріша частина будівлі. Вона була побудована в 1274 році; її висота тоді складала 23,5 метра. Після перебудови Ратуші вежа була об'єднана з іншими будівлями і надбудована до 40 метрів.

Колись тут розміщувався міський архів, казна і скарбниця. Також її використали як в'язницю. У 1430 році на вершині вежі був встановлений 10-метровий шпиль із золотою короною на вершині - символ незалежності і королівських привілеїв Торуня. Його знищили шведські війська в 1703 році.

Двір ратуші:

Декілька ракурсів ратуші:

Вид на ратушну вежу з протилежного берегу Вісли:

Пам'ятник Миколаю Копернику біля ратуші:

Сьогодні у ратуші розміщується краєзнавчий музей, заснований в 1861 році. Він вважається найстарішим і більшим музеєм в місті. На першому поверсі розташована чудова готична галерея.

Там, де раніше розміщувалися прилавки пекарів, виставлені картини і скульптури XIV - XVI віків, зібрані в Східній Померанії і Сілезії - двох регіонів, пов'язаних з Тевтонським орденом так само тісно, як і Торунь.

Давній п'єц:

Один з порталів між приміщеннями ратуші:

Вежа ратуші вважається головним (і найкращим) оглядовим майданчиком міста. Згори, з відкритого оглядового майданчика, відкривається приголомшливий вид на центр Торуня, будинки, що оточують Ринкову площу, костели і Віслу.

Вид на захід: костел св. Духа, головну пошту і костел Успіння:

Двір Артуса:

Двір ратуші:

Вид на північ:

Вид на північний схід:

Вид на схід:

Нове місто:

Східний бік площі Ринок:

Південний бік Ринку:

Вид на південь:

Катедра св. Яна:

Наступна стаття
Торунь: Нове місто