Стецівка. Скансен «Козацький хутір»

Попередня стаття
Чигирин
Наступна стаття
Осінній маршрут Черкащиною: Буки, Умань, Тальне

Про найзагадковіший в Україні музей просто неба вже писав сайт «Дерев’яні храми України». Цікавість переймала і автора цих рядків, який вирішив на власні очі побачити майбутній чудо-експонат «Золотої підкови Черкащини».

Як добратися до скансену, можна прочитати на сторінці, що йому присвячена. Від себе додам, що музей знаходиться дійсно далеко від дороги, і заблукати, шукаючи його, дуже просто. Ні в якому разі я б не рекомендував йти до нього пішки: бережіть ноги і краще майте свій автомобіль із собою! :)

Отже, оглянувши скансен, вимушений констатувати, що більш ніж за півроку опісля останнього його огляду експедицією ДХУ нічого не зрушилося з місця: вхід вільний, жодного туриста (незважаючи на неділю), кількість експонатів не збільшилося. Проте на мене, пристрасного любителя всього народного дерев’яного, музей склав цілком приємне враження.

Центральним експонатом скансену є Миколаївська церква кінця 18 століття, перевежена з села Драбівці Золотоніського району Черкащини.

Те, що ми бачимо зараз, є лише її частиною: під час реставрації зникли класицистичні портики.

Хочеться мати надію, що найближчим часом музей-скансен у Стецівці стане найцікавішим комплексом козацької архітектури і побуту історико-культурного заповідника «Чигирин»

Попередня стаття
Чигирин
Наступна стаття
Осінній маршрут Черкащиною: Буки, Умань, Тальне

Коментарі

Був тут на тому тижні http://dniprovych.livejournal.com/112956.html
Шикарно! :)