Сокілець

Попередня стаття
Печера
Наступна стаття
Брацлав: колишня столиця Східного Поділля

Наприкінці ХІХ століття Потоцькі розширили парк в Печері на лівий беріг Південного Бугу, там де зараз знаходиться село Сокілець. У 1894-1899 роках Костянтин Потоцький збудував тут за допомогою німецьких майстрів великий млин. Виконаний у еклектичному стилі, він більше нагадує справжній замок. Вражає поєднання могутньої будівлі з міцної кладки з рваного каменю і стрімкого сильного потоку Південного Бугу.

Комплекс складається з трьох будівель - власне, млина, складу і крупорушки. Сам млин має три поверхи і не має даху. По боках він прикрашений декоративними вежами. Чудово зберігся декор млина.

Паралельно Бугу тут збудували так званий "Дикий канал". На 380-метровій його ділянці влаштували штучні перешкоди, а на початку каналу була система шлюзів. В наші дні його реконструювали і використовують для змагань з водного слалому. Довжина каналу - 1100 м, глибина - 6 м, перепад висот - 2 м. Ця частина парку і сьогодні вражає різноманітністю ландшафтів, кам'яними хаосами, каскадами річкових порогів, водними каналами і самим Південним Бугом.

У 1951 році млин перебудували під гідроелектростанцію, а у 1992 році пожежа знищила усі дерев'яні конструкції споруди.

Попередня стаття
Печера
Наступна стаття
Брацлав: колишня столиця Східного Поділля