Сасів

Попередня стаття
Єлиховичі
Наступна стаття
Берездівці і Новий Розділ

Приблизно посередині між Золочевим і Підгірцями лежить старовинне містечко Сасів, засноване руським воєводою Іваном Даниловичем на початку XVII століття. Назва Сасів походить від надпису на родинному гербі Даниловича «SAS». В колишньому містечку, а сьогодні - селі, збереглося декілька пам'яток: неоготичний костел, дерев'яна церква, залишки старої забудови.

Перша і найцікавіша пам'ятка Сасова - костел Різдва св. Йоана Хрестителя, зведений у 1864 році у стилі неоготики. До цього на його місці стояв храм, побудований у 1631 р., який згорів. Костел використовують по святах.

Дзвіниця костелу:

Трохи в глибині села є дерев'яна Миколаївська церква. Храм, збудований у XVII столітті, був капітально перебудований у 1731 році.

Церква складається з квадратних центрального зрубу, меншого бабинця і п'ятистінного гранованого східного зрубу, до якого з півночі в 1883 р. прибудовано прямокутне приміщення. Основні зруби однієї висоти. Центральна цибулинна глава з перехопленням біля основи поміщена на великому восьмерику, бічні глави (без восьмериків) виростають із зрізаних скатних дахів.

Споруда по периметру (окрім північної прибудови) оточена опасанням у вигляді аркади-галереї з обгороджуванням. Монументальність споруди підкреслена компактним розміщенням верхів, а також дуже низьким опасанием.

На одвірках церкви зазначено дату «1731», яку і вважають датою зведення, хоча деякі джерела датують її XV століттям.

В колишньому містечку збереглося декілька старих будинків:

Попередня стаття
Єлиховичі
Наступна стаття
Берездівці і Новий Розділ