Люлинці

Попередня стаття
Гущинці

В 12 кілометрах від траси Бердичів Вінниця в селі Люлинці Калинівського району Вінницької області зберіглися залишки резиденції Старжа-Якубовських у неоготичному стилі. Палац разом з багатьма будинками служб звів близько 1860 року землевласник Кароль Старжа-Якубовський. Незабаром його було заарештовано за замах на російського намісника у Варшаві і він помер в Київській в'язниці. Його син Едуард був активним ініціатором, організатором та головою відділення рільництва Подільського товариства сільського господарства та сільськогосподарської промисловості, і впродовж 11 років керував організацією аграрної дослідно-наукової справи. Завдяки його фінансовій підтримці були організовані контрольно-насіннєва станція та сільськогосподарська хімічна лабораторія.

Неоготичний палац до наших днів не дожив, згорівши у полум'ї Другої світової війни. Проте залишилося декілька будівель маєтку у стилі неоготики. Найцікавіша з них - довга одноповерхова будівля з башточками і стрільчастими вікнами:

Табличка на дальньому кінці будинку, де все заросло хащами, повідомляє, що тут ще декілька років тому була пошта.

В схожому неоготичному будинку напроти проживають сільські мешканці:

Дуже цікавим є млин. Здалеку він нагадує замкову башту чи браму:

Напевно, зерносховище:

Не знаю, що тут робить ця труба.

Попередня стаття
Гущинці

Коментарі

Не млин, а панська баня була, довге приміщення це його конюшня, білий будинок це для робітників, приміщення де живуть люди було складом, незрозуміла труба це залишки його пекарні