Lauterbach (Сенявка)

Попередня стаття
Nimptsch (Немча)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Сенявка (Lauterbach - нім., Sieniawka - пол.) - маленьке село (близько 400 мешканців), розташоване в долині річки Кшивулі серед Немчансько-Стрелинських пагорбів в 7 кілометрах на захід від траси Вроцлав Клодзко (повертати треба в містечку Лагевники). Тут розташований цікавий приклад садиби - фахверковий дерев'яний двір, що з'явився у 1678 році, власник якого невідомий. Ймовірно, двір виник на місці колишнього лицарського замку, адже навколо зберіглися рови.

Дуже оригінальний і мальовничий фахверковий двір ймовірно належав якомусь заможному лицарю. Таких дворів у Нижній Сілезії раніше було багато, але через чутливість дерев'яної конструкції до вологості вони швидко руйнувалися. Особливо такі особняки зникали у післявоєнний період, коли вони були передані під державні ферми (щось на кшталт колгоспів). Двір було відремонтовано на початку ХХ століття і в 1968 році. В даний час це приватний житловий будинок.

Садиба в Сенявці являє собою двоповерхову будівлю у формі прямокутника під високим дахом з мансардним поверхом.

Дерев'яний портал містить дату будівництва, монограму IHS та ініціали засновника (MRA IPH), над порталом є сонячний годинник.

Люкарні на мансардному поверху:
IMG_6970.JPG

Ще трохи деталей:
IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

Позаду садиби розкинувся невеликий парк, на протилежному боці - комплекс колишніх господарських будівель з просторим внутрішнім двориком. Господарські будівлі походять з середини ХІХ століття.
IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

IMG_6970.JPG

Панорама всієї садиби:
IMG_6970.JPG

Навколишній ландшафт:

Попередня стаття
Nimptsch (Немча)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)