Кути: містечко на Черемоші з ратушою

Попередня стаття
Коломия
Наступна стаття
Городенка

Кути - маленьке містечко у Косівському районі Прикарпаття, розташоване на Черемоші. На протилежному березі - Буковина і колоритне містечко Вижниця. Обидва цікаві для мандрівника і багаті на архітектурні пам'ятки. В Кутах, як і у Вижниці, зберіглася площа Ринок з ратушою. А є ще є костел, вірменська церква, австрійська забудова центру, єврейський цвинтар і Карпати на горизонті.

В центрі містечка фрагментарно зберіглася площа Ринок з ратушою. Дух старовини додає архаїчна бруківка. Сьогодні проща носить назву Вічовий майдан.

На східному боці Вічового майдану (площі Ринок) розташована ратуша. Доволі незвична, не схожа на інші, хоча і в стриманому класицистичному стилі з елементами бароко. Судячи зі стилю, збудована десь у середині ХІХ століття. 

Фасад ратуші прикрашають 2 жіночих маскарони і волюти на вежі. У ратуші, крім магістрату, була розташована поліція і в'язниця. А сьогодні - селищна рада Кутів.

У двір ратуші з площі веде арковий проїзд:

Двір ратуші дуже мініатюрний:

На колишній площі Ринок (Вічовому майдані) зберіглося декілька кам'яниць:

Центральна вулиця Кутів:

Старий особняк австрійської доби:

Двір з аркою і будинком з елементами закопанського стилю:

На центральній вулиці розташований римо-католицький костел. Він з'явився не так давно - на початку ХХ століття на місці старого храму, зведеного у 18 столітті. 

Стиль костелу можна ідентифікувати, як неоготичний:

Тут же, на центральній вулиці, можна побачити колишній вірменський костел кінця 18 століття. Вірмен в Кутах давно немає, а храм використовує православна громада.

Перепад вулиць в історичному центрі Кутів:

Попередня стаття
Коломия
Наступна стаття
Городенка