Jökulsárlón - лагуна айсбергів

Попередня стаття
Льодовик Vatnajökull
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія

Jökulsárlón (Йокюльсарлон) - один з найпопулярніших туристичних об'єктів в Ісландії. Це - найбільша льодовикова лагуна в країні, розташована в південно-східній Ісландії між Національним парком Скафтафедль і містом Хебн та є відгалуженням від льодовика Ватнайокутль.

Лагуна почала розвиватися приблизно 60 років тому, коли вся поверхня була у 250-ти метрах від Атлантичного Океану і 3,2 кілометрах від льодовика. Край льодовика знаходився безпосередньо в океані і від нього іноді відколювалися айсберги. Однак, він почав швидко йти на сушу і з кожним роком залишав глибокі ущелини там, де він відступав. Ущелини почали заповнюватися талою водою.

Лагуна - найнижча точка Ісландії, що знаходиться в 200 метрах нижче рівня моря. Влітку айсберги тануть і стікають у море. Взимку лагуна замерзає і сковується айсбергами. Крижана вода і грунт створюють унікальний екологічний феномен. За останні 15 років Йокюльсарлон виріс в два рази. Величезні брили льоду, що відкололися від льодовика, досягають розміром до 30 метрів у висоту, саме із-за них лагуна блокується айсбергами.

На березі лагуни розташований туристичний центр, де можна перекусити, сховатися від непогоди та купити квиточки на прогулянку лагуною на спеціальному човні.

Човен-всюдихід за 40 хвилин провезе вас по найцікавішим куточкам лагуни проміж айсбергів.

Крижані брили яскраво блакитного кольору - це найстаріші частини льодовика, які сформувалися мільйони років тому:

Плавати серед айсбергів - непередаване задоволення!

А можна просто спостерігати за ними з берега:

Найцікавіше це робити біля мосту: над лагуною проходить головна транспортна магістраль Ісландії.

Вид на льодовик Ватнайокутль:

За мостом частину льодових брил викидає на берег, а частину - уносить в океан:

Попередня стаття
Льодовик Vatnajökull
Наступна стаття
Острови Вестманнаейяр - інша Ісландія