Istanbul, Rumeli Hisarı

Попередня стаття
Istanbul. Anadolu Hisari
Наступна стаття
Озеро Ван, ванські кішки та столиця Урарту

У найвужчому місці Босфору, перед другим босфорським мостом, підносяться башти фортеці Румелі-хисари (Rumeli Hisarı, Європейська фортеця). Замок побудував в 1452 році юний султан Мехмед II (майбутній Завойовник), готуючись до штурму Константинополя. Завдання його полягало в тому, щоб остаточно відрізувати місто від Чорного моря, звідки обложеним привозили хліб (фортеця Aнадолу-Хисары — Азіатську — звів на протилежному березі прадід Завойовника, Баязід Блискавичний).

 

Грандіозні укріплення були завершені всього за 4 місяці. Повірити в це, дивлячись на величезні башти, абсолютно неможливо. Правда, горби навколо опинилися суцільно зайняті кладовищем, де лежать загиблі від непосильних праць солдати і раби.

Вузьке місце між фортецями прозвали Перерізаною глоткою — прорватися між двома твердинями було рішуче неможливо. У Румелі-хисари засів гарнізон яничар, які щодня пристрілювали по протоці свої гігантські гармати, а всяке плавання іноземних судів по Босфору було заборонене. Єдиний венеціанський корабель, що спробував прорватися в місто, був негайно втоплений, а уцілілі моряки посаджені на кол. Після цього прорвати блокаду ніхто і не намагався, і падіння Константинополя перетворилося на питання часу.

Згодом фортеця використовувалася як в'язниця, а зараз це музей і один з майданчиків Стамбульського театрального фестивалю.

За Румелі-хисари через протоку перекинутий другий міст — міст Завойовника (Fatih Köprüsü); тут починається Верхній Босфор

 
 

Попередня стаття
Istanbul. Anadolu Hisari
Наступна стаття
Озеро Ван, ванські кішки та столиця Урарту