Ентеббе: заповідник дикої природи

Наступна стаття
Ентеббе: село рептилій

Якщо після моїх розповідей ви таки наважилися поїхати в Африку і хочете подивитися на диких африканських тварин, не поспішайте купувати сафарі за декілька сотень доларів. Особливо, якщо в вас обмежений бюджет. Тим більш, що побачити на сафарі тих тварин, яких ви хочете побачити, вам ніхто не гарантує. Є більш ефективний спосіб не лише зекономити гроші, але й гарантовано побачити більшість африканських тварин. І не лише побачити, а й доторкнутися і погратися з ними. В угандійському місті Ентеббе на березі озера Вікторія (прямо біля єдиного в Уганді міжнародного аеропорту) є цікавий заповідник The Uganda Wildlife Conservation Education Centre (Угандійський центр вивчення дикої природи). Він являє собою щось середнє між зоопарком і національним парком. На площі в декілька квадратних кілометрах в умовах, наближених до природних, живуть дикі тварини, колись врятовані з небезпечних умов. Деякі з них були поранені браконьєрами, деякі залишилися без батьків. Як тільки тварини підростають або одужують, їх повертають назад в дику природу.

Вхід в заповідник на цілий день коштує всього 15 доларів (для Африки це, рахуйте, безкоштовно). Ви гарантовано побачите Велику африканську п'ятірку (левів, буйволів, слонів, леопардів, носорогів), а також зебр, антилоп, гепарда, бородавників, гієн, шакалів, жирафів, крокодилів, шимпанзе, сервала та екзотичних африканських птахів - угандійського вінценосного журавля і диво-птаха китоголова. Всю інформацію про заповідник ви знайдете на його сторінці в інтернеті: http://uwec.ug

Крім простого гуляння по парку, Центр пропонує купу цікавих атракцій. Наприклад, замість звичайного квитка на 15 доларів ви можете придбати екскурсію "Behind the scienes", на який ви за 70 доларів (для дітей - 35 доларів) зможете погратися з гепардом, зайти в клітку з левами, погодувати жирафа, провести час зі слонетянком, познайомитися і поспілкуватися з розумним птахом китоголовом, потрогати за ріг та погодувати білих носорогів. Це - в рази цікавіше, ніж національні парки, і в рази дешевше. Крім того, ваші гроші підуть не гідам і водіям джипів, а на спасіння тварин.
З жирафом в Уганді

Гратися з гепардом - неймовірне задоволення. Незабаром його мають випустити в дику природу.
З гепардом у заповіднику дикої природи в Уганді

Дуже миле кошенятко:

Погодували і погладили білих носорогів: їх в Уганді залишилося трохи більше двох десятків, але їх популяція відновлюється:

Слонятко Едвард. Йому 1 рік і 3 місця, залишився без батьків в дикій природі. Як тільки підросте, його випустять в один з національних парків Уганди.

Напевно, самй незвичний персонаж парку - китоголов (Shoebill) - великий і надзвичайно розумний птах. Коли бачиш його, з ним треба привітатися, поклонившись йому. Він у відповідь робить те ж саме.

\

Погодували жирафа:

З жирафом в Уганді

Вінценосний журавель - символ Уганди, розміщений на гербі країни:

Сервал - дика африканська кішка:

Шакал:

Гієна:
Гієна в Уганді

Леопард:

Лев і левиця:

Левенятко з мамою:

Шимпанзе:

Мартишок дуже багато як в парку, так і за його межами:

Гриф:

Видри:

Крокодил - справжній))
Нильський крокодил в Уганді

Бородавники:

Буйволи:

Слон:

Антилопи:

Зебри:

Наступна стаття
Ентеббе: село рептилій