Eckersdorf (Божкув)

Попередня стаття
Schweidnitz (Свідниця)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)

Глибока сілезька провінція, розташована вдалині від магістральних шляхів неподалік міста Клодзко. Тут посеред судетських пагорбів заховався один з найпривабливіших замків-палаців Нижньої Сілезії. Приваблює він не лише своїм приголомшливою архітектурою в високими башточками і люкарнами, але й таємничістю: замок закинутий і доступ на його територію (не кажучи вже про самий замок), для туристів обмежений. Замок настільки великий, що сфотографувати його цілком неможливо. Побачити його в усій красі можна хіба що в Музеї мініатюр пам'яток Нижньої Сілезії в Коварах, де знаходиться його зменшена копія.

Поселення вперше згадується у 1348 році під назвою Ekkehardisdorf (тобто, "вілла Еккарді"), яка згодом трансформувалася у Eckersdorf. Лише після Другої світової село отримало сучасну назву Божкув (Bożków). На початку доби ренесансу тут був вибудований замок-палац, який починаючи з 1520 року належав родині von Raueck. Після чесько-палатинської війни маєток був конфіскований і переданий особистому лікареві імператора, Гаспару фон Айзенхуту. Згодом поселення перейшло в руці єзуїтів, у яких його викупив Йоган Георг фон Гьотцен, який розбудував замок і посприяв у зведення сільського храму у його нинішньому вигляді. Після бездітної смерті останнього чоловічого нащадка цього родію, маєток у 1780 році перейшов до сина однієї з його сестер графа Антона Олександра фон Магніс. Від цього часу до кінця Другої світової війни резиденція в Еккерсдорфі залишалися у володінні цього роду.

Палац в нинішньому вигляді виник в 1787-1791 роках внаслідок перебудови більш ранньої споруди коштом Олександра фон Магніса. Від північної сторони у 1800 році закладено парк з штучними руїнами з надгробними плитами і гербовими щитами з XVI і XVII ст., а також будинок лісничого. Остання перебудова замку відбулася після великій пожежі в 1870 року за графа Вільгельма фон Магніса. У 1930 році фасад було перебудовано в класицистичному стилі.

Після 1945 року палац перейшов на власність державної казни, також багато років в ньому розташовувалася школа. У 1973 році проведено капремонт палацу, а в 1975-1979 роках - реставраторські роботи в приміщеннях першого поверху. Наприкінці XX століття об'єкт перетворився на руїну. У 2005 році клодський староста продав замок спілці Fenelon Group за 2,5 млн злотих. В 2010 році купив його інвестор з Суботки.

Сьогодні замок-палац в Божкуві - це триповерхова бароково-класицистична резиденція з потужною баштою з північно-східного боку та другою меншою вежею з північно-західного боку.

Вікіпедія пише, що у 2016 палац був відкритий для доступу до відвідування. Хоча насправді територія наглухо зачинена. Складно не лише потрапити на території, але й навіть знайти ракурс для фотографування.

Крім того, територію охороняє злий пес.

У цілісному вигляді замок-палацу Божкуві (точніше, його зменшену копію) можна побачити в Музеї мініатюр пам'яток Нижньої Сілезії в Коварах:

Палацова офіціна:

Центральна вулиця Божкува з парафіяльним костелом свв. Петра і Павла, XVII ст.:

Околиці Божкува:

Попередня стаття
Schweidnitz (Свідниця)
Наступна стаття
Malkwitz (Малковиці)