Дзвинячка

Попередня стаття
Мельниця-Подільська
Наступна стаття
Окопи Св.Трійці

Дзвинячка - село в Борщівському районі Тернопільщини неподалік від Мельниці-Подільської по дорозі на Окопи св. Трійці. Дорога, до речі, станом на літо 2015 року - одна з найжахливіших на Тернопіллі, незважаючи та те, що на ній розташована низка топових визначних пам'яток області. Дзвинічка відома з 2другої половини XVI ст. і стоїть на річці Дзвіна. В селі є нещодавно відновлена неоготична капличка родини Козебродських (Кеншицьких), закинутий костел та напівдерев'яна греко-католицька церква.

У другій половині ХІХ століття Дзвинячка належала графам Козебродським. У 1871 році графиняОлена Козебродська побудувала на західній околиці села родинну крипту у неоготичному стилі. Зі іншими даними, капличка була родинним похованням Кеншицьким. У крипті знаходилося поховання Зиґмунда-Щенсни Фелінського - польського архієпископа, канонізованого у 2009 року. Тут Фелінський був похований у 1895 р., а у 1920 році його останки були перевезені з Дзвинячки до Варшави.

Занедбану капличку було відновлено у 2007 році. На фасаді зберігся родовий герб:
P1060836.JPG

В центрі села стоїть занедбаний костел, збудований, очевидно, наприкінці ХІХ століттяКозебродськими. Храм діяв до 2 світової війни, а після совєцької окупації його використовували як склад та молокоприймальний пункт. В перші роки незалежності в колишньому костелі діяв спортивний зал, а зараз він стоїть пусткою і руйнується.
P1060837.JPG

Двері, на щастя, автентичні.
P1060838.JPG

Майже напроти костелу знаходиться досить велика греко-католицька церква Пресвятої Трійці, побудована у 1889 році:

P1060839.JPG

Попередня стаття
Мельниця-Подільська
Наступна стаття
Окопи Св.Трійці