Доха

Столиця Катару Доха стала приємним несподіваним доповненням до подорожі Індонезією та іншими країнами Південно-Східної Азії. Крихітна держава вдало вписалася в маршрут завдяки моїй улюбленій авіакомпанії Qatar Airways. В останні десятиліття Катар зробив неймовірний стрибок у своєму розвитку: зараз це одна з найбагатших держав світу, яка за даними МВФ останні кілька років з великим відривом лідирує у світі за таким показником, як ВВП на душу населення. Катар — 3-й у світі за запасами природного газу, 6-й в світі експортер природного газу. Країна є візовою для українців, але Ви маєте право зробити "стоповер" в столиці і вийти в місто, якщо час до наступного рейсу становить не менше 8 годин і в обрану дату польоту немає рейсів Qatar Airways з більш короткою стиковкою. Тут все залежить від вашого мистецтва обирати рейси.

Під ранок - виліт в Доху з Дубая і посадка з фантастичними видами на нічну столицю Катару:

Міжнародний аеропорт Хамад в столиці Катару - найкрутіший з усіх, в яких доводилося бувати.

Прогулявся декілька годин по терміналах, потім сон і втома взяли своє: заснув на декілька годин прямо на м'яких сидіннях в залі очікування.

Вже під вечір вирішив трохи подивитися місто. Катар - одна з найзаможніших країн, яка замає перше місце у світі по розміру ВВП на душу населення. Це породжує деякі негативи. Наприклад, від аеропорту до центру міста взагалі немає громадського транспорту. Таксі коштує шалені гроші. Тому вирішив йти пішки до Музею ісламського мистецтва, звідки відривається знаменита панорама Даунтауну Дохи. Шкодувати про подолані 10 км шляху не довелося: вечірня Доха виявилася просто неперевершеною!

Вдруге пощастило побачити Доху на зворотньому шляху з Куала-Лумпур до Дубая під час стиковки. Приземлилися в Міжнародному аеропорті Хамад:

Будівля аеропорту:

Йдемо на зліт. З іллюмінатора видно столицю Катару:

Заправка:

Злітаємо:

Коли літак вилітав з Дохи в Дубаї, він зробив таке розворотне коло, що вдалося побачити Доху у всій красі: