Діліжан

Попередня стаття
Севанаванк
Наступна стаття
Вірменія: оригінальна ідея для новорічної чи зимової подорожі

У Вірменії практично немає міст із повноцінно збереженим історичним центром. Напевно, чи не єдиним таким містом є Діліжан, що знаходиться в Тавушській області. Від озера Севан Діліжан відділяє гірський хребет, який долається за допомогою новозбудованого тунелю і гірського серпантину. Діліжан - одне з найбільш туристичних міст Вірменії, йому присвоєний статус Національного парку. У Діліжані жили і живуть багато відомих вірменських художників, композиторів, вчених і режисерів. Сьогодні місто вважається одним з найбільш інтелектуальних міст Вірменії.

Щоб потрапити до Діліжану від озера Севан, треба подолати гірських хребет через Діліжанський перевал.

Діліжан лежить серед гірських хребтів в ущелині річки Агстев:

Від старого Діліжана залишилося практично півтори вулочки. Найцікавіші історичні будинки розташовані на короткій пішохідній вуличці Шарамбеян.

Цей куточок старого Діліжану був відтворений нещодавно. У 2004 році компанія Туфенкян розпочала реставраційні роботи в історичному районі сучасного Діліжану – вулиці Шарамбеян. Сьогодні у туристів є можливість побачити місто таким, яке воно було у XIX столітті.

Тут дуже гарно переплітаються різьблені дерев'яні балкони, які були популярними в XIX столітті, вони демонструють любов місцевих майстрів до тонкої деревині.

Сьогодні у відтворених історичних будинках знаходиться готельний комплекс "Старий Діліжан".

Майже через усе місто проходить вулиця Мяснікян. На ній розташовані як старі будинки з традиційними дерев'яними балкончиками, так і сучасні.

Самий центр міста:

Мерія і новорічна ялинка біля неї:

Історичні будинки на вулиці Мяснікян:

Колонада:

Фонтан:

Панорами міста:


 

Попередня стаття
Севанаванк
Наступна стаття
Вірменія: оригінальна ідея для новорічної чи зимової подорожі